Youtube’a Video Nasıl Yüklenir?

Youtube ilk etapta sadece müzik dinleme aracı olarak sosyal medya uygulamaları içerisinde yer alsa da özgün bir şekilde çekilen videolar üzerinden yapılan reklamlar, bir anda şöhretin kapılarının açılması, bloggerlar gibi birçok etmeni içerisinde bulundurmaya başlayan bir kanal olmuştur. Youtube uygulaması üzerinden video çekip yükleyerek kendisini duyurmaya çalışan birçok insanın varlığı söz konusu iken bu işlere yeni başlayan kişiler için Youtube’a video nasıl yüklenir? sorusu kısa bir işlem sonucunda çözüme kavuşturulabilir.

Youtube üzerinden yayınlanacak olan videoları; kalitelerinin yüksek olması, özgün olması, dikkat çekici olması ve daha birçok etmeni bir arada bulunduruyor olması kısa sürede fenomenlik kapısını kişilere açabilir.

Youtube Video Yükleme

Youtube üzerinden video yükleme işlemini yapabilmek için öncelikle kişinin bir Gmail hesabının olması ve bu hesap üzerinden Youtube uygulaması üzerinden hesap açımında bulunması gerekir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra kişinin kendisine ait olan kanalının açılması ve bu kanal üzerinden video yükleme işlemini yapabilmesi mümkün hale gelir.

Hesap kısmında yer alan giriş işlemlerinden giriş yapıldıktan sonra anasayfada arama butonunun sağ kısmında yer alan Upload kısmından video yükleme işlemi yapılabilir. Bu kısımda kullanıcının karşısına üç farklı seçenek çıkar. İlk seçenek hard disk üzerinden ya da bilgisayardan dosya şeklinde yüklemede bulunmak. İkinci seçenek direk web cam aracılığı ile yüklemede bulunmak. Üçüncü seçenek ise mobil cihaz üzerinden yüklemede bulunmaktır.

Dosya seçimi tamamlandıktan sonra yükleme işleminin beklenmesi ve ardından onay verilerek kanala transferinin gerçekleştirilmesi gerekir.

Yüklenme işlemi bittikten sonra kişinin Youtube kanalı üzerinden videoya verilmiş link ile videosunu çeşitli sosyal medya kanallarından paylaşabilmesi mümkün olurken videosunu herkesin izleyebilmesi gibi bir şansı da olur.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir