WordPress yama hatası

İçerik yönetimi sistemleri arasında yer alan ve oldukça popüler bir şekilde kullanılan WordPress yazarlarının sayısı da giderek artıyor. İçerik olarak başlarda genellikle blog içerikleri için kullanımı yaygın olsa da, zaman içerisinde bütün web sistemleri açısında kullanılmaya başlayan bu platformda WordPress yama hatası alıyorsanız uygulayabileceğiniz birkaç işlem adımı bulunuyor.

WordPress Yama Hatası Nedir?

WordPress yama ya da eklenti hatası, WordPress platformuna kurmak istediğiniz bir eklenti olduğu zaman aldığınız bir hata dizinidir. Bu hata dizini karşınıza eklentileri kurma aşmasının yanı sıra tema seçiminiz sırasında da çıkabilir. 500 Interval Server Hatası olarak karşımıza çıkan bu hatanın genellikle bir eklentiyi temanıza entegre ettikten sonra ortaya çıktığı görülüyor. Böylelikle hem temanızı düzenleyemiyor, hem de yeni bir eklenti eklerken bu hatayı alıyorsunuz.

WordPress Yama Hatasının Çözümü İçin Neler Yapılabilir?

WordPress yama hatasının bir eklentiyi kurduktan sonra ortaya çıktığından eminseniz, yapabileceğiniz bazı işlemler bulunuyor. İlk olarak FTP aracılığıyla WordPress platformunuzun sunucusuna bağlantı sağlayın. Sunucuya ulaştıktan sonra Wp-Content – Plugins yolunu izleyin ve Plugins adlı dosyanın ismini değiştirin.

Dosya adının sonuna herhangi bir harf veya sayı eklemeniz de dosyanın yeniden adlandırılma işlemi için yeterli olacaktır. İsim değişikliğinin ardından WordPress platformunuzun admin paneline ulaşabiliyor olmanız gerekiyor. Siteye geri dönüş yaparak admin panelinden giriş yapın ve sorun yaşadığınız tema ve eklentilerinizi düzenleyin. Bu işlem adımlarının ardından artık yama ve temanızda herhangi bir yükleme sorunu yaşamayacaksınız. Burada dikkat edilmesi gereken durum ise, hatayı tema yüklemesi nedeniyle almışsanız o temayı bir daha yüklememeniz şartıyla ‘Plugin’ dosyasının ismini eski haline çevirebilirsiniz. Hatayı bir eklenti yüklemesi nedeniyle alıyorsanız da ‘Plugin’ dosyasının adını değiştirdiğiniz haliyle bırakmalısınız.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir