WordPress Türkçe Ayarları Nasıl Yapılır?

WordPress Türkçe ayarları nasıl yapılır? Ayarlarını nasıl yapacağı konusunda tereddüt yaşamakta olan kişilerin öğrenmek istedikleri bir durum olmaktadır.

WordPress Türkçe Diline Nasıl Çevrilebilir?

WordPress ilk kurulma aşamasında eğer İngilizce olarak kurulduysa o zaman Türkçe dilinin tekrardan indirilmesi gerekmektedir. İndir sayfasına giriş yapılarak kullanılmakta olan sürüme uygun olan Türkçe dil dosyasının indirilmesi gerekmektedir. İndirme aşamasında Türkçe dilinin anlatıldığı şekilde kurulması gerekmektedir. Ancak bu şekilde gerçekleştirilen indirme aşamasında sadece yönetim paneli ve var olan sitenin sadece bir kısmı Türkçeye çevrilmiş olmaktadır. WordPress tam anlamıyla Türkçe dili ile kullanılmak isteniyorsa o zaman Türkçe paketinin indirilmesi gerekmektedir.

WordPress Türkçe Yükleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

İndirilen Türkçe dosyasının içerisinde diller kısmının olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer yok ise de diller dosyasının oluşturulması gerekmektedir. Dosyanın içerisinden gelişmiş bir metin düzenleyicisinin açılması gerekmektedir. Orada bulunan kısımlar içerisinden de Türkçe dil seçeneği tercih edilerek bütün ayarların yapılması gerekmektedir. Bu şekilde WordPress Türkçe yükleme işlemi kolay ve basit bir şekilde gerçekleştirilmiş olmaktadır.

WordPress Dil Değiştirme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

WordPress bölümünde yer almakta olan admin paneline giriş yapıldıktan sonra sol kısımda yer alan menü kısmından ayarlar kısmına ve oradan da genel kısmına giriş yapılması gerekmektedir. Açılan sayfanın en alt kısmında yer alan site lisanı seçeneğine girilmesi gerekmektedir. Bu kısımda Türkçe dili seçilerek değişikliklerin kaydedilmesi gerekmektedir. Bu aşamanın tam anlamıyla gerçekleşmesinin arkasından WordPress panelinde yer almakta olan birçok İngilizce olan kısımlar Türkçeye çevrilmiş olacaktır. Sayfa içerisinde yer alan tarih, yönergeler ve daha birçok kısım Türkçe diline çevrilmiş hale gelmiş olacaktır. İşlem bu kadar kolay bir şekilde gerçekleştirilmiş hale gelmiş olacaktır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir