Windows 10’da Merhaba Ekranı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Windows 10’da pasaport olmaksızın sisteme daha güvenli ve rahat bir şekilde girmenizi sağlayan Windows Merhaba, Windows 10 PC’nin kilidini açmak için parmak izi veya yüz tanıma özelliğini ayarlamaya yardımcı olabilir. Windows Merhaba tüm Windows 10 PC cihazlarında bulunmaz. Parmak izi okuyucu gibi özel donanım gerektirir. IR sensörünü veya diğer biyometrik sensörleri aydınlatır. Bu nedenle, Windows Merhaba’nın yüz tanıma ile giriş yapabilmesi için Windows Merhaba olan yeni bir bilgisayar satın alabilir veya Intel RealSense kamera gibi bağımsız bir 3D derinlik kamerası satın alabilirsiniz.

Yüz tanıma ile bilgisayarınız çok hızlı ve kullanışlıdır. Ayrılırken ve geri geldiğinde ekran kilitlendiyse, PC cihazının önüne oturmanız yeterlidir. O zaman otomatik olarak giriş yaparsınız.

Windows Merhaba’yı açmak için

  • Başlat’ı tıklayın. Ayarları seçin ve Hesaplar ayarını açmak için Hesapları tıklayın.
  • Sol panelde Oturum açma seçeneklerini seçin ve sağ paneldeki Windows Merhabayı göreceksiniz.
  • Sonra tanıma verilerini eklemek için Yüz veya Parmak izi altında Ayarlayı tıklayın.

Windows Merhabayı kurmadan önce, PIN kodunu henüz ayarlamadıysanız ayarlamanız ve ardından Windows Merhabayı kurmak için talimatları izlemeniz gerekebilir. Windows 10’da merhaba ekranı nasıl devre dışı bırakılır? Sorusuna cevap ise aşağıda belirtilmiştir.

Windows Merhabayı Devre Dışı Bırakmak İçin Adımlar

Ayarları açın. Hesap ayarlarını açmak için Hesapları tıklayın.

  • Sol paneldeki Oturum açma seçeneklerini tıklayın.
  • Sağ panelde Windows Merhaba’ya gelin. Yüzünüzü tanıyorsak ekranın kilidini otomatik olarak açın seçeneğinin altındaki düğmeyi kapatmak için düğmeyi sola doğru kaydırın.
  • Cihazınızdaki kimlik bilgilerini Windows’dan kaldırmak isterseniz Merhaba, Windows’da Kaldır düğmesine tıklayın.
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir