Whatsapp’tan Dosya Gönderimi Nasıl Yapılır?

Whatsapp, son yıllarda ortaya çıkmış en yaygın kullanılan iletişim platformlarından bir tanesidir. Hem maliyetinin yok denecek kadar az olması, hem hızlı bir şekilde iletişim olanağı sağlaması hem de bir nevi sosyal medya işlevi görmesinin yanında daha pek çok imkanı sayesinde Whatsapp bu üne kavuşmuştur. Öte yandan sağladığı kolaylık ile kurumsal firmaların dahi etkin şekilde kullandığı bir mecra olmuştur. Bu mecranın bu denli üne sahip olması elbette Whatsapp’tan dosya gönderimi nasıl yapılır? sorusunun cevabının son derece basit olmasından da kaynaklanır.

Şöyle ki, Whatsapp fotoğraf ve belgeler dahil olmak üzere çok sayıda dosyanın gönderilmesine olanak tanır.

Whatsapp’tan Fotoğraf ve Video Dosyaları Göndermek

Whatsapp mesajlaşma programından fotoğraf göndermek iki şekilde mümkündür. İlk olarak doğrudan çekilerek gönderilebilir. Başka bir yöntem ise fotoğraf galerisinde yer alan fotoğraflardan bir tanesini göndermektir. Mesaj yazılan boşluğun yan tarafında yer alan fotoğraf makinesi simgesine tıklayarak yeni bir fotoğraf çekilir. Akabinde bu fotoğrafın altına eklenmesi istenen bir not var ise eklenir ve mavi renkli ok simgesine tıklanarak fotoğraf gönderilir. Galeriden bir fotoğraf gönderilmek isteniyor ise de mesajlaşma boşluğunun yanında bulunan artı işaretine tıklanarak buradan fotoğraf ve video galerisi ibaresine girilir. Burada açılacak olan galeriden gönderilmek istenen fotoğraf veya video dosyası seçilerek yine altına bir not eklendikten sonra veya sade haliyle karşıdakine iletilir.

Diğer Belgeleri Göndermek

Whatsapp’tan belge göndermek için de aynı artı işaretine tıklamak gerekecektir. Aynı zamanda ses kayıt dosyaları da bu şekilde gönderilmektedir.

Öte yandan bu artı işaretine basıldığı an karşıya çıkan menüde kişi ibaresi yer alır. Buraya basılarak kişi kartvizitlerini veya rehberin tamamını da göndermek mümkündür. Buna ek olarak herhangi bir dosya açıldıktan sonra gönder kısmından Whatsapp seçeneğine basılarak da gönderim sağlanabilir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir