WhatsApp’ta Gönderilen Mesajlar Nasıl Geri Alınır?

WhatsApp hayata geçtiği andan itibaren çok fazla kullanılmaya başlandı. Akıllı telefonların desteklediği bu uygulama milyarlarca insan tarafından her gün kullanılıyor. Renkli arka planları, çeşitli emojileri ve hareketli görselleri ile çok da sevildi. Hatta bireysel kullanımların yanı sıra kurumsal anlamda da çok önemli bir yer edindi. Toplu mesaj gönderimlerinde ve acil durumlarda haberleşmek için çok sık kullanılıyor. Artık SMS ile haberleşme eskide kaldı.

Ancak WhatsApp kullanımı beraberinde bazı sorunları da getirdi. Örneğin gönderilen mesajlardan pişmanlık duyulduğunda ya da yanlış bir kişiye mesaj gönderildiğinde bu geri alınamıyordu. Örneğin Sevgiliye gönderilecek mesaj şirket grubuna gönderildiğinde hem utanç veriyor hem de yanlış bir izlenim uyandırıyordu. İşte bu noktada kullanıcıların aklını Whatsapp’ta gönderilen mesajlar nasıl geri alınır? Sorusu meşgul ediyor. Sürekli olarak güncellenen WhatsApp bu soruya bir çare ile yaklaşıyor.

Mesajları Geri Almak İçin 7 Dakika

Whatsapp’ta artık gönderilen mesajlar geri alınabiliyor.  Öncelikle gönderilen mesajın üzerine gelinip uzun süre basılı tutmalıyız. Ardından çıkan çöp kutusu işareti tıklanarak gönderilen mesaj silinebilmektedir. Bu mesaj, gönderen kişinin ekranından silindiği gibi alıcı kişinin ekranından da silinmiş olacak. Ancak bu noktada en kritik süre 7 dakika. Yani gönderilen mesaj sadece 7 dakika içinde silinebilmektedir.

İletim Raporu Gelecek

Whatsapp’da mesaj silme özelliği pek çok kişinin içine su serpti. Ancak silinen mesajlara ilişkin iletim raporu geleceğini unutmayın. Bu iletim rapor hem mesajı gönderen hem de gönderilen kişiye gelecek. Bu şu demek: Whatsapp’ta attığınız bir mesajı silseniz dahi mesajı ilettiğiniz kişi, “Bu mesaj silindi.” şeklinde bir ifade ile karşılaşıyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir