Whatsapp Son Görülme Kapatma

Whatsapp son görülme kapatma işleminin uygulanması için yapılması gereken işlemlerin sırası ile uygulanması gerekir.

Whatsapp, son zamanların en çok tercih edilen mesajlaşma yöntemi olmaktadır. Ancak bu mesajlaşma yönteminde yer almakta olan son görülme özelliği bir yönden çok işe yararken bir yönden de bazı sorunlara yol açabilmektedir. Bu durum karşısında Whatsapp son görülme kapatma işlemleri yerine getirilmelidir.

Whatsapp Son Görülme Kapatma İşlemleri

Whatsapp son görülme işlemlerini kapatma işlemi için ilk olarak uygulamanın açılması gerekir. Whatsapp içerisinde yer alan ayarlar bölümüne girilmelidir. Ayarlar kısmında yer alan hesap bölümüne girilmelidir. Hesap bölümünde yer alan gizlilik kısmına dokunulmalıdır. Gizlilik kısmından yine gizliliğe özel ayarlar bölümüne girilmelidir. Bu kısımdan Whatsapp son görülme kapatma işlemi uygulanır. Son görülmeyi kapatmak için bulunan kısımdan son görülme kısmına girilmelidir. Son görülme kısmında kapatma işlemi uygulayarak kişilerin sizin son görülmenizi görmesini engellemiş olursunuz.

Ancak bu noktada kişilerin bilmesi gereken bir durum yer almaktadır. Kendi son görülmenizi kapattığınız an itibari ile artık Whatsapp arkadaşlarınızın son görülme durumunu görme durumunuz söz konusu olmamaktadır. Son görülmeyi kapatabildiğiniz gibi eğer isterseniz son görülmeyi paylaşma imkanınız da yer almaktadır. Eğer isterseniz whatsapp son görülmenizi telefon rehberinizde kayıtlı bulunmakta olan arkadaşlarınız ile paylaşma durumunuz da yer almaktadır. Ancak bu durumun herkese kapatılması isteniyor ise o zaman son görülmenin görülmemesi için hiç kimse seçeneği tercih edilmelidir. Bu ayarları kişiler istedikleri zaman değiştirme hakkına sahip olmaktadır. Son görülmenin kapatıldığı kısımdan tekrardan açılmak istendiği zaman açılabilme durumu da yer alır. Kişilerin kullanacağı son görülme kısmından sadece arkadaşlar, herkes ve hiç kimse seçenekleri yer alır. Kişilerin hangi ayarı yapacağı tamamen kendisine kalmış bir olay olmaktadır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir