Uçakta İnternet Nasıl Kullanılır?

Uçak, insanların seyahat aracı olarak tercih ettiği ve son yıllarda yaygın olarak kullanılan bir ulaşım aracı olup özellikle yurtdışı seyahatlerinde birçok kişinin uçak yolu ile seyahatini gerçekleştirdiği bilinmektedir. İnternetin kullanılmadığı alanların kalmadığı şu dönemlerde uçaklarda da yeni teknolojiler ile birlikte uçağın yapısına zarar vermeyecek şekilde bir internet kullanımı geliştirildi. Özellikle uzun saatler süren uçak yolculuklarında yolcuların vakit geçirmek adına internet kullanımına daha çok yöneldiği düşünüldüğünde uçakta internet nasıl kullanılır? sorusu bireylerin cevap beklediği bir soru olarak gelişen teknolojik ürünler ile birlikte açıklığa kavuştu.

Sosyal ağlara bağlanabilme, e postaları kontrol edebilme ve bütün işlemlerin rahat bir şekilde yapılabileceği internet kullanımı, uçaklarda da kişilerin yanında olmaya devam edecek.

Türk Hava Yolları İnternet Kullanımı

Türk Hava Yolları firmasına ait olan bazı uzun yol uçaklarında bu yeni sistemi devreye sokmuş olması birçok kişinin memnuniyetle karşıladığı bir durum oldu. New York-İstanbul arasında yapılan yolculuk seferlerinde kullanıma açılan internet erişimi sayesinde uçağa binildiği anda Wi-Fi seçeneğinin varlığı görülüyor.

Şimdilik ücretsiz olan bu Wi-Fi hizmetinin ileriki dönemlerde ne olacağı bilinmese de uzun süre devam edecek olan yolculuklarda birçok kişinin yolculuğu daha keyifli geçirmeleri için yardımcı olacağı bir gerçek. Türk Hava Yolları şirketinin uçak seferlerinde yer alan bu internet hizmetini kullanmak için Wi-Fi şifresini host ya da hostesten alarak internet erişimini sağlayabilmek ve ardından normal şekilde bütün sosyal medya kanallarına giriş yapabilmek mümkündür. 2 Mbps’e kadar hız ile çalışan Wi-Fi üzerinden internet erişimi kullanıcıların yolculuk esnasında müzik dinleyebilmeleri, e postalarını kontrol edebilmeleri, konuşabilmeleri ve daha birçok şekilde interneti kullanabilmeleri mümkün olmaktadır. Firmanın bu hizmeti yakın zamanda genişleteceği düşünüldüğünde uçaklarda internet kullanımı yaygınlaşacaktır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir