Twitter hesap onaylatma nasıl yapılır?

Sosyal medya denince akla gelen ilk platformlardan biri olan Twitter, piyasaya çıktığı ilk günden beri oldukça büyük ilgi görmeyi başarmış popüler bir sosyal medya iletişim aracıdır. Kısa süre içerisinde hatrı sayılır kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmış olan Twitter birçok kişi için vazgeçilmezler arasında yerini almıştır.

Dünya genelinde çok fazla kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmış, sesini duyurmanın, anlık duyguları ifade etmenin, tepkileri ve çağrıları en kolay duyurma aracı olarak twitter 280 karakter metin girmeye olanak sağlayarak farklı yapısı ile ilgi çekmektedir. Amaç olarak kısa kelimeler ile duygu, düşünce ve fikirlerinizi yansıtmanız için ilk başvurulan mesaj yayma sistemidir.

Birçok kişi için sesini duyurmanın, bir kitle oluşturmanın ve kısa sürede çağrılarınıza yanıt alabileceğiniz kolay bir sistem olmanın yanında, açılan sahte hesaplar ile başınızın ağrımasına neden olabilecek bir sistem olabilmektedir. Özellikle tanınmış ve ünlü kişiler için sorun olan bu hesap türlerinin önüne geçmek için alınan önlemlerden biri olarak adlandırılan mavi tık sistemi, gerçek kullanıcı hesabı anlamını taşıyarak kullanıcılara daha fazla rahatlık ve kolaylık sağlamaktadır. Peki mavi tık dediğimiz Twitter hesap onaylatma nasıl yapılır? sorusuna bir kaç aşamada yanıt bulabilirsiniz.

Mavi Tık Nedir?

Hesap onaylatma sistemi anlamına gelen mavi tık kişilerin gerçek kişi, gerçek hesap anlamına gelmektedir. Özellikle tanınmış kişilerin başvurduğu aynı isim ile açılan birçok farklı hesabın önüne geçerek gerçek kişi olduğunu kanıtlama yöntemi olarak talep edilmektedir. Mavi tık olan hesaplar kişinin gerçek kimliğini yansıtır, hesap sahibinin doğruluğu onaylanmıştır.

Hesap Onaylatma Aşamaları

Hesap onaylatma işlemleri için güvenilir bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Doğru bilgiler ile oluşturulan hesap için, hesabınızı yönetme kısmından çıkan onaylatma formuna nedenleri ile ilgili detaylı bir yazı göndermeniz gerekmektedir. Bu şekilde twitter ile bağlantı kurarak mavi tık rozeti alabilir, hesabınızı onay alabilirsiniz. Hesap onaylatma için doğru bilgilerin verilmesi en önemli etkendir.

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir