Tüm Verilerinizi Yeni Android Telefonunuza Kolayca Nasıl Aktarırsınız?

Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak her geçen gün her marka ve modelde yeni seriler üretilmeye devam etmektedir. Buna bağlı olarak kişiler sıklıkla cihaz yenilerler. Fakat her yeni android telefon kullanımında kişinin eskisi ile kaybetmek istemediği birçok verileri vardır. Peki, tüm verilerinizi yeni android telefonunuza kolayca nasıl aktarırsınız? diye merak edenler ne yapmalıdırlar?

Kişilerin kaybetmek istemediği veriler dosyalar, fotoğraflar, videolar, mail adresleri ve devam ettirmek istedikleri gmail gibi e-posta adresleri olabilir. Kullanıcıya göre bu veriler birbirinden farklılık gösterir. Ancak herkesin ilk kaybetmek istemediği alan telefon rehber hafızası olmaktadır.

Tüm Veriler Yeni Android Telefonunuza Nasıl Aktarılır?

Kişiler yeni cihazı aldığı zaman eski cihazından hiç bir veriyi silmeden en yakın telefon bayiliğine giderek bu işlemi hızlıca yapabilir. Bunu cihazın alındığı yerden yaptırmak da mümkündür. Yetkili bayilerde bir makinaya iki telefon aynı anda bağlanır. Usb kablosu yardımıyla makinanın bir ucuna eski diğer ucuna yeni telefon bağlanır. Aktarma işlemi bu makina sayesinde kolayca yapılacak ve kişi yeni android telefonunda birçok verisini olduğu gibi görüntüleyebilecektir.

Hafıza Kartı Aktarımı

Fotoğraf, video veya farklı verileriniz için yeni android telefonunu kullanmaya başlamadan önce eski telefonunuzdaki tüm saklamak istediğiniz dosyaları hafıza kartına aktarma işlemi yapın. Verileri cihaz hafızasından hafıza kartına taşıyın. Ardından yeni android cihazına hafıza kartını taktığınız zaman buraya koyduğunuz tüm dosyalar yeni telefonda açılacaktır. Bu işlem sadece fotoğraf veya videolar için değil farklı dosyalar için de yapılabilir. İşlemi yapmak için her cihazda farklı seçenekler yer alsa da benzer yollar izlenecektir. Çoğu android cihazlar bu işlemi dosyalar ve ayarlar gibi bölümlerden yapmaktadırlar.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir