Telefon Hafızasını Temizleme Yöntemleri

Akıllı cep telefonları her ne kadar gelişse de, yetersiz depolama alanı çoğu insanın sorun yaşamasına neden olabiliyor. Cep telefonlarının hafızası dolduğu zaman fotoğraf çekmek, uygulama indirmek ve video yüklemek son derecede zor olmaktadır. Böyle bir durumda bir anda telefon takılabilir ve donma riski de yükselir. Bu tip bir durumda yapılması gereken en iyi şey akıllı cep telefonunun hafızasını temizlemek olacaktır. Fakat telefon hafızasını doğru yöntemler ile temizlemek önemlidir. Aksi takdirde telefon hafızası dolarak telefonun takılmasına dahi neden olabilecektir. Aşağıda anlatılan telefon hafızasını temizleme yöntemleri ile ilgili bilgilere ulaşarak, telefonlarınızın hafızasını temizleyebilirsiniz.

Telefon Hafızası Nasıl Silinir?

Öncelikle telefon içerisinde bulunan gereksiz dosyalar temizlenmelidir. Kullanılmayan uygulamalar kaldırılmalıdır. Bunlar telefonun takılmasına ve depolama alanın dolmasına neden oluyor. Bu sebeple ilk olarak virüslü ve boş dosyalar telefondan silinmelidir.

Tarayıcı üzerinden yaptığınız uygulamaları ve dosyaları silmelisiniz. Tarayıcıdaki dosyalar telefon hafızasının tamamen dolmasına ve donmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra, indirdiğiniz oyunları kullanmıyorsanız mutlaka telefon hafızasından temizlemelisiniz. Akıllı cep telefonlarınızı sık sık temizlemeniz oldukça önemlidir.

Virüs girme ihtimali de olabildiğinden dolayı her uygulama telefona indirilmemelidir. Bilinmedik sitelere girilmemeli ve tarayıcı üzerinden dosya indirilmemelidir. Özellikle de gizli dosyalar mutlaka temizlenmelidir. Cep telefonunuz aşırı takılıyor ve donma yaşıyorsa, fabrika ayarlarına dönebilirsiniz. Böylelikle tüm dosyalar gidecek ve telefona zarar veren tüm veriler temizlenecektir. Hafızanın dolmaması için sık sık verileri temizlemenizde önemlidir. Son olarak da sildiğiniz uygulamaları ve oyunları çöp kutusundan da temizlemeyi unutmamalısınız. Aksi halde telefon hafızası dolacak ve gizli dosyalarda telefon hafızasında kalacaktır. Fotoğrafları, videoları ve birçok uygulamayı yedekleyerek telefon hafızasının dolmamasını sağlayabilirsiniz.

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir