Steam nasıl kullanılır?

Steam, bilgisayar oyunlarının satın alınabileceği ve oyunların aktif olarak da oynanabileceği büyük bir oyun platformudur. Dünya üzerinde 5 milyondan fazla kullanıcı sahibi olarak alanındaki en büyük platformdur. Her geçen gün bu sayı daha yukarılara çıkmaktadır. 2003 yılında yayına başlayan platform Windows, Linux ve OS x işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

Steam nasıl kullanılır diyen kullanıcılar için platformun resmi sayfasında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Steam Nerelerde Kullanılır?

Valve’nin kendi geliştirmiş olduğu, Counter Strike, Half-Life gibi birçok oyunun yanı sıra, bağımsız olarak da geliştirilmiş birçok popüler oyunun da steam uyumlu oyun anahtarlarını aktif hale getirilerek Steam ile kullanılabilmektedir.

Steam Nasıl Kullanılır?

Steam kullanmak için öncelikle, Windows, Linux yâda OS x uyumlu bir cihaza sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra Steam resmi sayfasına erişim sağlayarak, Steam programını ücretsiz olarak indirdikten sonra programın kurulumunu yapmanız gerekmektedir. Kurulum sonrasında, Steam’de bir üyelik oluşturmanız, kayıtlı üye iseniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Steam kullanmak için Steam hesabınızda yeterli bakiyenizin olması gerekmektedir. Steam wallet üzerinden hesabınıza, çeşitli yöntemleri kullanarak para yüklemesi yapabilir ve oyunları satın alarak oynamaya başlayabilirsiniz. Şu an sadece euro ve dolar üzerinden bakiye yüklemesi yapılabilmektedir. Ayrıca Steam üzerinden satmış olduğunuz eşyaların paraları direkt olarak Steam hesabınıza otomatik olarak yüklenmektedir.

İndirilen oyunları, Steam üzerindeki library dosyasına erişerek indirip kurabilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Hesabınızda bulunan satın almış olduğunuz oyunu bir cihaza bağlı kalmadan dilediğiniz her yerden indirip kurarak oynamaya başlayabilirsiniz.

Steam ile daha önce almış ve oynamış olduğunuz oyunların da kolay bir şekilde yedeklemesini yaparak daha sonra kaldığınız yerden oynamaya devam etme hakkına sahip olabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir