Mac Bilgisayara Windows Yükleme

Kullanıcıların Mac bilgisayarları tercihindeki en büyük ve önemli sebeplerin başında, kullanımının kolay olması ve ömürlerinin uzun olması gelmektedir. Fakat kullanıcılar bazen Windows’a gerek duyabilmektedirler.

Apple, burada da kullanıcılarını düşünerek buna yardımcı olacak bir sistemi, işletim sistemi ile birleştirmiştir. Bu yardımcı ile çok basit bir şekilde Boot Camp yapabilirsiniz ve Mac bilgisayarınızda macOS ve Windows kullanabilmeniz mümkündür.

Mac bilgisayarınıza Windows yükleyebilmek için sahip olmanız gereken şey bir ürün anahtarıdır. Bir ürün anahtarına sahip değilseniz, hemen bir ürün anahtarı satın almalısınız. Peki, Mac Bilgisayarlara Windows Nasıl Yüklenir?

Mac Bilgisayarlara Windows Yükleme İşlemi

Bir ürün anahtarı edinerek, uygun olan imaj dosyasını Microsoft’un ilgili sayfasından indiriniz ve bilgisayarınızı güç kaynağına takınız. Launcpad’de mevcut olan Boot Camp Yardımcısı’nı açarak “Sürdür” simgesini seçtikten sonra indirmiş olduğunuz Windows imaj dosyasını seçmeniz gerekir.

Sonraki aşamada bilgisayarınızda bulunan hafızaya ve Windows’ta kullanmak için seçtiğiniz hafızaya uygun bir şekilde diskinizi bölümlemelisiniz. Tekrar “Sürdür” simgesini seçtikten sonra Windows Destek Yazılımı’nın indirilmesini beklemelisiniz. İndirme işleminin bitmesinin ardından Windows dosyalarının kopyalanması işlemi karşınıza çıkacaktır. Bu işlemin hemen sonrasında ise bilgisayarınız yeniden başlatılarak, daha öncesinde aşina olunan Windows kurulum ekranı gelecektir.

Yükleme İşleminin Ardından Yapılması Gerekenler

Saat, dil ve bölge ayarlarını yapmanızın ardından ürün anahtarınızı girerek sözleşmeyi kabul etmelisiniz. Yükleme yeri olarak “Boot Camp” isimli sürücüyü seçmelisiniz. Bir sonraki adımda ise karşınıza, dosyaların kopyalama işlemi, özellikleri yükleme işlemi gibi Windows’un rutin kurulum aşamaları çıkacaktır.

Kurulumun tamamlanmasının ardından ayarlarınızı yaptığınız sırada, internet bağlantı seçeneklerinde bir kablosuz ağ mevcut değilse bu adımı atlayabilirsiniz. Size uygun olan ayarları tamamladıktan sonra, Windows kurulum işleminin biterek “Merhaba” ekranının çıkmasını beklemelisiniz.

Windows açıldıktan sonra “Boot Camp Yükleyici” kurulumunu da tamamlamanız gerekmektedir. Bu işlem de sorunsuzca gerçekleştikten sonra bilgisayarınızı kapatın ve yeniden açılmasını bekleyin.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir