iPhonedan WiFi İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

İnsanlar normal modem WiFi olmadığı zamanlarda çevresine internet paylaşımı yapabiliyorlar. Bu internet paylaşımı yapacak olan kişinin verisini modem olarak kullanma anlamına geliyor. Herkes o telefonun verisine bağlanarak internet üzerinden işlemlerini halledebiliyor. Bu özellik, internetle acil işi olan ancak telefonunda internet paketi bulunmayanlar için büyük bir nimet. Hemen arkadaşından internet paylaşımı isteyerek işi kolaylıkla halledebilmek mümkün oluyor.

 

WiFi Paylaşımı Genel Özellikler

Her telefon üzerinden WiFi açarak internet paylaşımı gerçekleştirmek mümkün oluyor. Genel anlamda internet açmak oldukça basit bir işlem. Fakat internet açacak olan kişinin kendi internetinin ne kadar kaldığına dikkat etmesi oldukça önem taşıyor. Dikkat etmediği takdirde hem kendi interneti bitebiliyor hem de ek ücret ödemek durumunda kalınabiliyor.

Bunun dışında internet paylaşımı yapacak olan kişinin belirlediği bir şifre oluyor. Bu şifre her telefonda belirlenebiliyor. Şifreyi bilenler WiFi olarak açılmış olan internet paylaşımından yararlanabiliyorlar. Hız vs. konusunda her şey interneti paylaşan kişi ile aynı oluyor.

iPhone WiFi İnternet Paylaşımı

İphone cihazlarını kullanan kişiler internet paylaşımlarını üç farklı türde gerçekleştirebiliyor. Öncelikle ayarlar menüsünden hücresel kısmına giriliyor. Daha sonra hücresel veri açık değilse açık hala getiriliyor. Bu işlemi yaptıktan sonra geriye giderek kişisel erişim noktası bölümüne giriliyor. Burada kapalı olan kişisel erişim noktası açık hale getiriliyor. Fakat öncesinde WiFi parolası belirleniyor. Bağlantı işlemi WiFi kullanarak ya da Bluetooth kullanarak veya USB kullanarak gerçekleştiriliyor. Bunlardan hangisinin seçileceği ise kişinin kendisine bağlı oluyor. Bilgisayardan ya da herhangi bir telefondan iPhone cihazından açılmış bir internet paylaşımına bağlanmak mümkün oluyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir