Iphone’da Yeni Klavye Ekleme

Iphoneda var olan klavye dillerine yeni diller eklenebilir ve bu diller arasında kolaylıkla geçiş yapılabilir. IPhone’da yeni klavye ekleme oldukça basittir. Yapmanız gereken öncelikle ayarlar uygulamasını açmaktır. Ayarlar uygulamasında Genel başlığına gidip tıkladıktan sonra burada yer alan Klavye seçeneğine giriş yapın. Klavyeler sayfasında yer alan Klavyeler seçeneğine gidin, bu sayfa da şu anda telefonunuzda var olan klavye seçeneklerini görmeniz mümkündür.

Aynı sayfadaki Yeni Klavye Ekle seçeneğine tıklayın. Burada açılan sayfa da size önerilen klavyeler en başta gösterilecektir. Bu klavyeler sizin daha önceden de ekleyip kaldırdığınız klavyeler olabilir. Ayrıca aynı sayfada aşağı kısımlara inildiğinde diğer klavye seçeneklerini görmekte mümkündür. İstediğiniz dili seçtikten sonra üzerine tıklayın. Böylece yeni dili seçmiş olacaksınız. Aynı şekilde yeni klavye dillerini tekrar Yeni Klavye Ekle yazısına basarak indirebilirsiniz.

Uygulamış olduğumuz gibi var olan klavyelerin yanına yeni eklediğimiz klavyeler de gelmiş oldu. Ek olarak AppStoredan başka klavyeler indirip aynı yolu izleyerek kullanabiliriz.

Yeni Klavye Eklendiğini Nasıl Deneyimleyebiliriz?

Klavyeyi deneyebileceğimiz notlar uygulamasını açarak yeni klavyelerin olup olmadığını kontrol edebiliriz. Notlar uygulamasını açtıktan sonra sanal klavye karşımıza çıkar. Eğer eklediğimiz dile geçmek istersek yapmamız gereken sol alt satırda bulunan dünya resmine tıklamak olacaktır. Dünya resmine tıkladıktan sonra karşımıza emoji klavyesi çıkar. Buradan tekrar ABCye tıklıyoruz. Böylece başka dildeki bir klavyeye geçmiş oluyoruz, tekrar dünya resmine tıkladığımızda ise farklı bir dilde ki klavyeye geçiş yaptığımızı görürüz. Aynı işlemi tekrarlayarak en başta kullandığımız klavyeye geri dönebiliriz.

 

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir