IPhone’da VoWiFi Özelliğini Etkinleştirme

4.5 G sistemi ile birlikte birçok kişinin hayatına giren yenilikler arasında özellikle iPhone kullanıcıları için vowifi özelliği bulunuyor. Normal Wi-Fi sistemi üzerinden sesli telefon görüşmesi gerçekleştirebilme özelliğini aktif eden Apple firmasının cihazları için bu özelliği entegre etmesi bir çok kişinin 4.5 G sistemine geçmesini de beraberinde getirdi. iPhone’da VoWiFi özelliğini etkinleştirme işlemi için atılabilecek bir kaç basit adım ile siz de iPhone 5 ve sonrasındaki cihazlarınızda dilediğiniz zaman Wi-Fi üzerinden sesli telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

iPhone’da VoWiFi Özelliğini Aktif Duruma Getirme

iPhone 5 ve sonrasında çıkarılan modellerden bir tanesine sahipseniz vowifi özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Bunun için cihazınızın ayarlar kısmına giderek telefon alanına giriş yapmanız gerekir. Telefon ana sayfasının altında yer alan aramalar ve Wi-Fi araması butonlarını tıklayarak takip etmeniz gerekir. Bu butonlara tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan bu telefon ile Wi-Fi arama özelliğini aktif ederek vowifi özelliğini cihazınızda kullanıma açmış olursunuz. Bu aktifleştirme işlemi yapıldıktan sonra sesli aramalarınızda wifi bağlantınız var ise aramalarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

iPhone VoWİFİ Avantajları

Vowifi özelliği ile yurtdışına çıktığınız zaman Türkiye ile aynı tarifeler üzeriden sesli arama görüşmesi yapmanız mümkün olur. Bu hizmet her hangi bir operatör üzerinden sunulmamakla birlikte sadece Wi-Fi ağı üzerinden alınabilecektir. Vowifi sayesinde yurtdışı ile görüşme yapılacağı sırada hem operatör masrafları hem de mobil internet masrafları kullanıcının bütçesine yardımcı olacak şekilde düzenlenmiş olur.

Vowifi mobil veri bağlantısının olmadığı ya da zayıf olduğu her yerde devreye girebilme özelliğine sahip olduğu için iPhone kullanıcılarına her daim başkaları ile görüşebilme ve haberleşebilme imkânı sunar. Özellikle yurtdışına sürekli olarak çıkan kişiler için ideal bir işlev sağlar.

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir