iPhone’da Twitter Gece Modu Nasıl Açılır?

Twitter, sosyal medya siteleri arasında insanların en çok etkileşim halinde oldukları ve uzun yıllardır kullandıkları adres olarak biliniyor. Her geçen gün kendini geliştiren Twitter son zamanlarda gece modu ile insanları etkiliyor. Uzun zamandır Android telefonlardan bazı modellerde aktif olan twitter gece modu özelliği kullananlar tarafından çok beğeniliyordu. Gittikçe yaygınlaşan bu mod zamanla Apple kullanıcılarına da geldi. Android telefonların sadece belirli markalarına ve modellerine gelen bu mod apple kullanıcıları için Iphone 4S sonrası tüm cihazlarında yer alıyor. Bu konuda Apple kullananlar çok daha şanslı olmuş oluyor.

Gece modu özelliğinin bulunuyor olması tabi ki Twitter’in sadece gece modu özelliği ile kullanılacağını akıllara getirmemeli. İstek üzerine açılıp kapanabilen bir mod olan gece modu insanların kendi iradelerine göre belirleniyor. Peki, İphone’da twitter gece modu nasıl açılır?

Twitter Gece Modu Aktif Etme

Kullanan birçok insan tarafından beğenilmiş olan Twitter gece modu aktif edilmesi de oldukça kolay bulunuyor. Öncelikle Iphone’dan Twitter’a uygulama üzerinden giriş yapılıyor. Daha sonra Ben menüsü bulunan sol üst köşeye basılıyor. Twitter isminin olduğu kısımdan ayarlar simgesi bulunuyor. Bu simgeyi açıktan sonra gözüken gece modu özelliğinde gece modunu açma kısmına getiriliyor. İşlem tamamlanmış oluyor.

Gece modu özelliği aktif olduğu an Twitter ana sayfası kararıyor ve yazılar daha belirgin olurken bambaşka bir görüntü orta çıkmış oluyor. Bu mod ile geceleri Twitter’da gezinmek eskisinden daha keyifli bir hal alıyor. Yazıların daha ön planda olmasıyla yapılan okumalarda daha çok ön planda oluyor ve böylelikle birçok açıdan önemli oluyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir