Iphone’da Konum Paylaşma İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüz koşullarında bir yerden farklı bir yere seyahat ederken varılacak noktanın bulunması konusunda cep telefonları yardıma koşuyor. 1 saatte gidilecek yol; hatalı gidildiğinde daha fazla uzayıp kaybolmaya bile neden olabilmektedir. IPhone’da konum paylaşma işlemi nasıl yapılır? Konusunu makale içeriğinde birlikte inceleyelim.

Akıllı cihazlar içinde harita ile navigasyon gibi uygulamalar, bir yere varmak ve bir lokasyona zamanında ulaşabilmek adına oldukça önem arz ediyor. Ayrıca son dakika olarak trafik yoğunlukları da kontrol edilebiliyor. Alternatif trafiğin az olduğu yollardan seyahat tanımlamalarınız yapılıyor. Örnek verecek olursak; bir yakınınız buluşma daveti iletti diyelim. Yakınınızdan tarafınıza gelecek olan konum bilgileri ile mekâna en kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Konum Atma 

  1. Akıllı cep telefonu üzerinden haritalar uygulaması açılır. Bulunduğunuz konum belirlenir. Sağ üst paneldeki kutucuk tıklanarak paylaşım bölümü açılır.
  2. Konum paylaşma için karşınıza çıkacak olan menüde mesajlara tıklayın.
  3. Mesaj olarak göndermek istediğiniz kişiyi alıcılar bölümüne eklemelisiniz.
  4. Konumunuzu sadece mesaj olarak değil, whatsapp, mail gibi alternatif yöntemler ile de iletebilmeniz mümkündür.
  5. Ayrıca daha sonradan lazım olabilme durumu gözden geçirilerek konum bilgilerini cep telefonunuzun not kısmına da kaydedebiliyorsunuz.

Konum Paylaşımında Üç Noktaya Tıklamak

Konum paylaşımı için sağ üst panelde bulunan üç nokta üzerinde basılarak;

fazlası, bölümü işaretlendiğinde o andan itibaren konum bilgilerini farklı kanallar aracılığı ile de iletilebiliyor.  Fazlası bölümünde uygulamalar tek tek sorunsuz bir şekilde karşınıza gelmekte. Paylaşım düzeni de sağlayarak paylaşım kanallarından en sık kullandığınız uygulamayı en başa alabiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde kısayoldan konum bilgileriniz karşı tarafa kısa sürede ulaşıyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir