IPhone’da Bilgilerinizi Nasıl Korursunuz?

IOS işletim tabanına sahip olan iPhone cihazlarının kullanım aşaması sırasında kişisel bilgileri koruyabilmek için çeşitli karmaşık yöntemleri bulunur. iPhone içerisinde yer alan güvenlik duvarlarının aktif edilmesi ve daha birçok yan uygulama ile kişisel bilgilerinizi koruyabilmeniz mümkün olurken aynı zamanda çeşitli kötü yazılımlara karşı da cihazınızı koruma altına almış olursunuz. iPhone’da bilgilerinizi nasıl korursunuz? Sorusunun cevabı cihaz üzerinde yapılabilecek bir kaç işlemle özetlenebilir.

iPhone Saklama Alanı Yönetimi

Bilgilerin korunması için iPhone içerisinde yer alan iCloud uygulamasının nasıl çalıştığının anlaşılması gerekir.

Saklama alanı uygulaması olarak cihaz satın alındıktan sonra hali hazırda yüklü bir uygulama olarak bulunan iCloud, bilgilerin saklanabilmesi adına genellikle firma tarafından 16 GB hafıza ile birlikte üretilir. Bu hafıza sisteminin sonradan yükseltilmeye gitme gibi bir durumu söz konusu olmamakla birlikte cihazın alınmadan önce teknik bilgilerinin incelenmesi tavsiye edilir.

Saklama alanının yönetimi bilgilerin korunması için de önemli bir adım olduğundan Apple firmasının cihazları aldığınız zaman ilk etapta size iCloud üzerinden hesap açtırması ve belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreyi unutmayarak buradan bilgilerinizi kontrol etmenizi sağlar.

iPhone Bilgilerine Erişme

Cihazlar içerisinde veri güvenliğinin oldukça önemli olduğu bilinmekle birlikte cihazın ana kartının yanması, ekranının kırılması ya da içerisinde bulunan her hangi bir parçasına bir şey olması halinde kullanıcıların bilgilerine erişebilmeleri için iCloud uygulamasına bilgisayar ve cep telefonu bağlantısı yaparak ulaşabilmek mümkün olur. Bu işlem için cihazın ayarlar kısmında yer alan erişim izinleri arasında hesap kurulumu tam ve eşitleme sistemleri olarak aktif bir şekilde bulunmalıdır. Bir başka cihaz üzerinden iCloud sistemine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak kullanıcı bilgilerine erişim sağlanabilir ve koruma altına alınabilir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir