Iphone VPN ile yasaklı sitelere nasıl girilir?

IPhone cihazlardan yasaklı sitelere giriş yapmak isteyen kişiler için iki farklı yol mevcuttur. İsteyen kişiler cihazdaki DNS ayarlarını değiştirerek her türlü yasaklı siteye erişim sağlayabilir. Ancak cihazdaki DNS ayarlarını değiştirdiğiniz zaman yapısal olarak cihazda bazı farklılıklar oluşabilmektedir. Bu nedenle bazı kullanıcılar DNS değiştirme fikrine pek sıcak bakmaz. Bu noktada diğer yol olarak ise VPN kullanmayı söyleyebiliriz.

iPhone cihazına indireceğiniz bir VPN uygulaması ile birlikte istediğiniz yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için özel olarak tasarlanan bazı VPN uygulamaları bulunuyor. Bu uygulamaları internet üzerinden ücretsiz olarak indirebilir ve cihaza kurabilirsiniz.

iPhone VPN Ne İşe Yarar?

Yasaklı sitelere giriş yaparken DNS değiştirmek yerine VPN indiren kişiler, gizliliği her zaman için arttırmış olacaktır. iPhone cihazları üzerinden yasaklı sitelere giriş yaparken VPN kullanmanız, cihazdaki bilgileri koruma altına almanızı sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra iPhone cihazından kredi kartı ile sık sık alışveriş yapıyorsanız VPN uygulamalarını mutlaka indirmeniz tavsiye edilebilir. Zira VPN uygulaması, tüm kredi kartı bilgilerinin gizli kalmasını sağlar. Bu şekilde internet alışverişleriniz bile daha güvenli bir hale gelmiş olur.

iPhone VPN Uygulamaları Nelerdir?

iPhone cihazları için özel olarak hazırlanan birçok VPN uygulaması vardır. Ancak her uygulama eşit derecede donanımlı olmayabiliyor. iPhone cihazlarında en etkili şekilde çalışan uygulamalar; Free VPN, TunnelBear ve HideMyAss programlarıdır. Bu uygulamaları internet üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İndirme işleminin hemen sonrasında kurulum için ekstradan bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Uygulama açıldığı zaman çalıştır seçeneğine basarak kurulumu basitçe yapabilirsiniz. Cihaz üzerine indirdiğiniz VPN daha sonradan işlevsiz konuma geldiyse, uygulama üzerine güncelleme gelmiş demektir. Bu durumda VPN uygulamasını güncelleyerek yasaklı sitelere girmeye devam edebilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir