iPhone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Önemli bilgilerin, özellikle de IPhone’daki kişilerin kaybolmasını önlemek için, iPhonedaki verileri yedekleme alışkanlığı kazanmak önemlidir.

Bu görevi gerçekleştirmek, IPhoneunuzu kırılmış, kaybolmuş veya çalınmış olsa bile kişilerinizi güvende tutar.

1. iTunes’a iPhone Kişileri Yedekleme

IPhonedaki kişileri iTunes’la yedeklemek, iPhone’unuzun tüm içeriğini bilgisayara yedekleyecek. iTunes’u bilgisayarınızdan çalıştırın. iPhone’unuzu bilgisayara bağlayın. Aygıt sekmesini tıklatın. Özeti tıklatın ve iPhone verilerinizi ve ayarlarınızı bilgisayara yedeklemek için Şimdi Yedekle’yi tıklayın.

2. iPhone Kişilerini iCloud’a Nasıl Yedeklenir?

IPhone kişilerini iCloud ile yedekleme söz konusu olduğunda, iki yönteminiz vardır. Birincisi iCloud ile iPhone’unuzun tam bir yedek kopyasını oluşturmak ve diğeri sadece iPhone kişilerini iCloud sunucusuna senkronize etmektir.

3. iPhone’u iClouda Yedekleyerek Kişileri Geri Yükleme

Bu yöntem tüm iPhone içeriğini sadece iPhone kişilerine değil, iClouda yedekler. Ancak iPhonedaki tüm içerik yedeklenir. Ve cihazınızı bu iCloud yedeklemesiyle geri yükleyerek bu yedeklenen kişileri iPhone’unuza almanızın tek yolu bu işlem sırasında yedekteki içerikler iPhone’unuzdaki mevcut verileri ve dosyaları değiştirecektir.

4. Kişileri iClouda Senkronize Ederek Yedekleyin

IPhone kişilerini iCloud ile senkronize etmek, iPhone kişilerinizin iCloud sunucusuna yedekleneceği ve aynı kimlikle oturum açtığınız farklı aygıtlardaki tüm kişilerin iCloud’da birleştirileceği anlamına gelir. Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekir. Ayarlar Uygulamasına gidin. Apple kimliğinizi tıklayın. iCloud’u seçin. Açmak için Kişilere dokunun. iPhoneunuzda mevcut yerel kişilerle ne yapmak istersiniz; sorusunda Birleştiri tıklayın.

5. iPhone Kişilerini iOS için AnyTrans ile Bilgisayara Yedekle

iPhone kişilerini, iOS için AnyTrans ile yedekleyebilmeniz için üçüncü bir seçenek vardır. IOS için AnyTrans, iPhonedan bilgisayara kişileri ayıklamak ve onları okunabilir ve yazdırılabilir bir biçimde kaydetmek için kullanabileceğiniz iPhone yedekleme programıdır. Bu programı yükleyerek sadece rehberinizden istediğiniz telefonları aktarabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir