İPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

Pil yüzdesi, şarjın ne kadar kaldığını detaylı bir şekilde görebilmek adına oldukça kullanışlı bir veridir. Aynı zamanda telefon şarja takılı iken şarj işleminin bataryayı ne kadar doldurduğu da bu şekilde görülebilir. Her ne kadar yüzde olarak görülmediği durumlarda da pilin doluluğu bir simge ile belli olsa da zaman zaman yüzde birlik şarjın dahi önem arz ettiği durumlar olabiliyor.

İşte bu gibi durumlarda telefonu daha verimli kullanabilmek adına pil yüzdesinin de bilinmesi gerekiyor. Pil yüzdesini açmak ise IPhone marka telefonlarda son derece kolay bir iş. Bir dakika dahi sürmeyecek olan kısa bir işlem sonucunda pil yüzdesi açılabiliyor. Bunun için ilk yapılması gereken hemen her türlü işlemde olduğu gibi ilk olarak ana ekran üzerinde yer alan ayarlar simgesine tıklamak. Iphone pil yüzdesi nasıl açılır sorusunun cevabı ise bu aşamadan sonra başlıyor.

Pil Yüzdesini Açmak İçin Ne Yapılması Gerekir?

İlk olarak ana ekrandan ayarlar simgesine basılır. Ayarlar menüsünde aşağı doğru gelindiği zaman yeşil bir ikona sahip pil satırı göze çarpacaktır. Bu satıra basıldıktan sonra ikinci seçenekte pil yüzdesi satırı yer alır. Bu satırdaki butonun üstüne basılarak aktif hale getirilir getirilmez pilin yüzde kaç kaldığı durum çubuğunda gözükmeye başlayacaktır.

Aynı zamanda pil yüzdesini göstermenin tek yolu bundan ibaret değildir. Aynı menüde hemen üstteki satırda yer alan düşük güç modu seçeneği aktif hale getirildiği zaman da pil yüzdesi durum çubuğunda kendiliğinden görünmeye başlayacaktır. Ancak IPhone X modellerinde pil yüzdesini görmek sadece denetim masasından mümkün olmaktadır. Bunun haricinde IPhone X modellerinde durum çubuğunda pil yüzdesini görmenin herhangi bir yolu bulunmaz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir