Iphone Otomatik Uygulama Güncelleme

Otomatik uygulama güncellemeleri kimi zaman internet kotasının gereksiz yere harcanmasına kimi zaman ise hâlihazırda dolu olan telefon hafızasının daha da sıkışmasına yol açar. Bu sebeple kimi zaman güncellemelerin tamamını ya da sadece bir kısmını iptal etmek gerekebilir.

Güncellemeleri iptal etmek sadece hücresel veri kullanımında değil kablosuz ağ bağlantısı gerçekleştirildiği zamanlarda da güncellemelerin gerçekleştirilmemesi anlamına gelir. Aynı zamanda pek çok akıllı telefon kullanıcısı güncellemeleri manuel olarak yüklemeyi, bu sayede daha kontrollü bir kullanım gerçekleştirmeyi amaçlar. Bu güncellemeleri kapatmak pek çok telefonda olduğu gibi IPhoneda da mümkündür. Bunun için ilk olarak ana menüden ayarlar ikonuna basmak gerekecektir. Ayarlar menüsünden iphone otomatik uygulama güncelleme kapatma işlemine başlanabilir. Üstelik bu işlem çok kısa sürecektir.

Iphone Güncellemeleri Kapatmak İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

Ayarlar menüsüne gelindikten sonra bu menüde iTunes ve App Store satırının bulunduğu görülmektedir. Menüde altlara doğru yer alan bu satıra basıldıktan sonra otomatik indirmeler menüsü görülecektir. Otomatik indirmeler menüsündeki tüm seçenekler genellikle fabrika ayarları gereği kendiliğinden açık olacaktır. Bu seçeneklerden en alttaki de otomatik güncellemeleri kapatmaya yarar.

Güncellemeler satırındaki butona basılarak aktif haline son verildikten sonra güncellemeler otomatik olarak gerçekleşmeyecektir. Aynı zamanda bu menü üzerinden sadece uygulama güncellemelerini değil; müzik, uygulama, kitaplar ve sesli kitaplar ile ilgili otomatik indirmeleri de iptal etmek mümkündür. Bu menünün hemen altında ise hücresel veriyi kullan seçeneği yer alır. Şayet otomatik uygulama güncellemelerini iptal etmedeki sebep hücresel veriyi kullanıyor olması ise bu seçenek aktif halinden çıkarılarak sorun çözülebilir. Böylelikle güncellemeler sadece kablosuz ağ bağlantısı gerçekleştirildiği an yüklenecektir. Dolayısıyla internet paketinde herhangi bir azalma söz konusu olmayacaktır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir