iPhone Operatör Seçimi Manuel Nasıl Yapılır?

Iphone kullanıcıları için bazı durumlarda operatör seçimi yapmak gerekli olabiliyor. Özellikle yer değişikliği yapanlar için bu durum geçerli oluyor. Iphone manuel olarak kullanıcıların operatör değişikliği yapabilmesini sağlıyor. Bu değişikliği yapmayı bilenler ihtiyaçları olduğunda hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Peki, hangi aşamalar ile Iphone operatör seçimi gerçekleştiriliyor?

Iphone Manuel Operatör Seçim Aşamaları

Iphone telefonu kullananlar operatör seçimi için öncelikle Ayarlar kısmına giriyor. Daha sonra karşılaşılan Operatör seçeneğine dokunuluyor. Operatör seçeneğine girdikten sonra otomatiğin açık olduğu bir yer açılıyor. Burada Otomatik ayarını kapatmak gerekiyor. Ayarı kapattıktan biraz sonra yeni operatör aranmaya başlıyor ve ekrana bir liste çıkıyor. Bu listeye göre herhangi bir seçim yapmak ve değiştirmek mümkün oluyor.

Manuel operatör seçiminin bazı insanlar için önemli olması ve Iphone tarafından bunun destekleniyor olması tercih edilebilirliğini arttıran unsurlar arasında yer alıyor. Özellikle sınır değişikliği yapacak olan kişiler için manuel operatör seçimi önem taşıyor. Bu seçim Iphone kullanıcıları için oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Iphone kullanıcılarına zaman zaman operatör güncelleme bildirimi geliyor. Bu güncellemenin amacı hücresel veri ile yapılan işlemlerin çok daha hızlı ve profesyonel olmasını sağlamak oluyor. Güncellemelerde pek çok yeni özellik eklenerek telefonun geliştirilmesi amaçlanıyor.

Operatör güncellemesini yapmak için öncelikle bir Wi–Fi bağlı olmak ya da hücresel bir ağa bağlı olmak gerekiyor. Daha sonra ayarlar bölümünden genel seçeneğini seçerek hakkında bölümüne giriliyor. Burada bir güncelleme olup olmadığını görmek mümkün oluyor. Operatör ayarlarını güncelleme seçeneği görülüp seçildikten sonra güncelleme gerçekleştirilebiliyor. Bunun yanı sıra Iphone cihazlara yeni bir SIM kart takıldığında yeni operatörün tüm ayarlarını ve güncellemelerini indirmek gerekiyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir