iPhone Ekran Videosu Çekme

Akıllı cep telefonları gündelik hayatın önemli bir parçası haline geldi. Neredeyse her adımda kişiye eşlik eden bu cihazlarla, ister iPhone olsun ister Android olsun, hemen herkesin bir işi mutlaka oluyor.

Bu cihazları olumlu bir şekilde kullanabilmek için cihazı iyi tanımak gerekiyor. Telefonların özelliklerini iyi bilmek, teknolojiden yararlanmayı maksimum düzeye çıkarıyor ve telefonun daha verimli kullanılmasına yardımcı oluyor. iPhone kullanıcıları tarafından sık sık başvurulan işlevlerden biri de ekran videosu alma işlemidir. Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için, cihazı kurcalamak yerine biraz araştırma yapmak daha faydalı olacaktır.

iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

iPhone ile ekran videosu çekmek aslında oldukça basit bir işlemdir. Ancak bu işlemi yapabilmek için, bir yardımcı uygulamaya ihtiyaç vardır. Öncelikle iTunes üzerinden Shou.TV uygulamasının indirilmesi gerekir. Bu uygulama, hem bir ekran kayıt uygulamasıdır, hem de chat yapılabilen ve video izlenebilen bir uygulamadır.

Shou, üyelik talep eden bir uygulamadır ve uygulama indirildikten sonra, uygulamaya kişisel facebook ya da google plus hesabı ile bağlanmak mümkündür. Uygulama ekranında yer alan Start Recording; seçeneği ile ekran videosu çekmeye anında başlanılabilir.

Oyun Videosu Çekmek

Kullanıcı eğer, iPhone üzerinden oynadığı bir oyunun videosunu çekmek istiyorsa, yine Shou.TV uygulaması üzerinden sırası ile şu işlemleri yapmalıdır. Ayarlar-Genel-Erişilebilirlik- Assistive Touch sekmesine gidilir ve ardından Assistive Touch özelliği aktif edilir. Bu sayede artık, iPhone, iPod Touch ya da iPad üzerinden ekran videosu çekmeye başlanır. Shou uygulamasının özellikle iOS ekran kayıt işlerinde oldukça başarılı bir uygulama olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ekran kaydı başladığında, ekranın üst köşesinde kırmızı renkte bir bar oluşuyor. Video kaydını bitirmek için bu bara basıp kaydı bitirmek mümkündür.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir