İOS 11 Batarya Sorunu Çözümü

 

Apple’iı kullanıcılarına getirmiş olduğu son güncelleme ios 11’i yükleyen kullanıcıların batarya sorunu yaşadığı ve pillerinin dayanmadığı ortaya çıkmıştır. Kullanıcılar batarya probleminden şikâyetçi olmaktadırlar. İOS 11 kullanıcıları bataryasının çabuk bitmesinden şikâyetçi olmuşlar ve Wandera şirketi 50.000 telefon üzerinde bilimsel deney yapıp bu şikayeti doğrulamışlardır. İOS 11 batarya sorunu çözümü isteyen kullanıcıların deneyebilecekleri pek çok alternatif bulunmaktadır.

İOS 11 Batarya Sorunu Nasıl Çözülür?

Kullanıcıların batarya sorununu çözmek üzere deneyebilecekleri ilk yöntem cihazı yeniden başlatmak olabilir. Yeniden başlatma işlemi sonrası bazı cihazlar kendilerine gelebilmektedir. İkinci çözüm önerisi ise telefon pil kullanımı kontrolüdür. Apple kullanıcıları ayarlar menüsüne girerek pil seçeneğini seçip son 1 gün içerisinde pil kullanım istatistiklerini kontrol etmelidirler. Diğer bir seçenek ise titreşim ve parlaklığı kapatmaktır. Titreşim özelliği çok fazla güç gerektirdiğinden ötürü özellikle gün içerisinde telefonuna çok sık bildirim alan kullanıcılar bu sebepten ötürü batarya sorunu yaşayabilmektedirler. Parlaklık kısmında ise otomatik parlaklık seçilmelidir. Bir başka şarj yiyen özellik ise hareketli duvar kâğıtlarıdır. Apple kullanıcıları hareketsiz duvar kâğıtları seçmelidirler. Ayrıca düşük güç modunu açık tutmalıdırlar. Birçok kullanıcı cihaz performansı etkileneceği korkusuyla düşük güç modunu kapatmayı seçmektedir. Ancak sanılanın aksine düşük güç modu telefon performansını etkilememektedir. Düşük güç modu sayesinde cihaz bataryası azaldığında kullanıcılar ekstradan bir iki saat kazanmaktadırlar.

İOS 11 Batarya Çözümü İçin Alternatif Öneriler

Bazı apple kullanıcıları tüm çözüm önerilerini yerine getirmiş ancak halen batarya sorunu yaşadıklarını söylemektedirler. Diğer alternatif öneri ise telefonu fabrika ayarlarına çevirmektir. Hiçbir yapılan işlem etki etmediyse telefon fabrika ayarlarına çevirilip sıfırlanabilir. Ayrıca sürümü değiştirip bir alt sürüme geçmek ve ekstra güç yani powerbank gibi yardımcı güçlerden destek alınabilir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir