İnternet Download Manager’a URL Nasıl Yapıştırılır?

Bilgisayar sistemleri içerisinde video, film, müzik gibi birçok eğlenceli aktiviteyi indirme alışkanlığına sahip olan kullanıcıların tercih ettiği uygulamalardan bir tanesi de İnternet Download Manager uygulamasıdır. Kısa ismi ile İDM olarak bilinen bu uygulama bilgisayarlarınıza istediğiniz uzantıda birçok video ve müziğin indirilmesini sağlar. İnternet sitelerinde yer alan videolar için otomatik indirme butonunun aktif edilmesini sağlayan bu uygulama üzerinden URL yapıştırarak da doğrudan video indirmek mümkündür. İnternet download manager’a url nasıl yapıştırılır? Sorusunun cevabı bir kaç basit adımla anlatılabilir. URL yapıştırma işleminin hızlı bir şekilde kavranabilmesi için öncelikle bilgisayara İnternet Download Manager uygulamasının yüklenmesi gerekir.

İnternet Download Manager’a URL Yapıştırma

Oldukça basit bir uygulama olan URL yapıştırma işlemi için öncelikle İDM uygulamasının açılması gerekir. Uygulama açıldıktan sonra ekranın üst sol köşesinde yer alan URL Ekle butonuna tıklanmalıdır. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza bir kutucuk gelir ve bu kutucuğu video, film ya da indirilmesini istediğiniz müzik sitesinin URL adresini yapıştırmanız istenir. Web adresinin kopyalanıp bu adres satırına yapıştırdıktan sonra sağ kısımda yer alan “Tamam” butonuna tıklamanız gerekir. İDM uygulaması içerisinde kullanacağınız URL uzantılı indirme işlemi bu şekilde tamamlanmış olur.

İnternet Download Manager Kullanımı

İDM uygulaması birçok kişinin yakından bildiği bir indirme uygulaması olarak bilgisayarınızda yer alabilir. Hem yüksek indirme hızı hem de indirmeyi duraklatma özelliği sayesinde uzun süreli indirimlerinizi rahat bir şekilde bu uygulama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İDM indirme uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olarak bilinmekle birlikte aynı zamanda film, oyun gibi uzun süreli indirme işlemlerini gerektiren sistemler için de oldukça uygundur.

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir