Instagram’da Tanımadığım Kişilerden Mesaj Alma Nasıl Engellenir?

Günümüzde neredeyse herkes tarafından (gerek genç gerek yaşlı kesim) kullanılan sosyal medya uygulamalarının en başında gelen Instagram uygulaması insanların mutlu zaman geçirmesini, birbirlerinden haber almasını sağlamaktadır. Hatta her gün getirdiği yeni güncellemelerle de birçok yeni özelliği beraberinde sunmaktadır.
Örneğin; Instagram story özelliği ile takip ettiğimiz kişilerin anlık olarak neler yaptığını ve nasıl vakit geçirdiklerini görebilmekteyiz. Buna ek olarak Instagram story özelliğine getirilen efektler sayesinde de, Instagram çok daha renkli bir hal almaktadır.
Her ne kadar Instagram bu denli kullanışlı ve eğlenceli bir uygulama olsa da kimi zaman bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Herkese açık bir uygulama olması nedeniyle isteyen herkes istediği kişiye herhangi bir sınırlama olmadan mesaj atabilmekte; bu da bazı durumlarda büyük problemlere neden olabilmektedir. İsterseniz gelin bu durumun çözümüne bakalım:

Instagram Mesaj Engelleme

Son yıllarda instagram mesaj engelleme, en çok aranan konulardan. Bunca özellik getiren Instagram tabi ki bu soruna dolaylı da olsa bazı çözümler sunmaktadır. Ancak şunu söylemeliyim ki; Instagramda DM kapatma gibi bir durum doğrudan mümkün değildir. Bunun yerine uygulayabileceğiniz bazı alternatifler bulunmaktadır:

1. Kişi Engelleme

Instagram mesaj engelleme noktasında yapılabilecek en pratik ve en kalıcı çözümlerden biri kişi engellemedir. Mesaj almak istemediğiniz kişileri engelleyerek size mesaj göndermelerinin de önüne geçersiniz. Bu sayede o kişi sizi Instagramda aratsa bile bulamayacaktır ve hiçbir şekilde iletişime geçemeyecektir.

Kişi engelleme, istemediğiniz kişilerden mesaj almamak için her ne kadar bir çözüm olsa da bu çözümü daha kalıcı bir hale getirmek için bildirimleri kapatabilirsiniz.

Bu sayede istemediğiniz kişilerden mesaj bildirimleri almazsınız ve rahatsız olmazsınız. Aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

2. Hesap Şikayet Etme

Ek olarak istemediğiniz birinden gelen mesaj sizi taciz edici bir cinste ise o kişiyi şikayet edip hesabını kapattırabilirsiniz. Eğer şikayetinizde yaşadığınız problemi bütün ayrıntısıyla anlatırsanız büyük ihtimalle sonuç alabilirsiniz.

3. Takipten Bırakma

Instagramda size gönderilen mesaj, tanıdığınız yani takip ettiğiniz kişi tarafından gelmiş ise siz onu direkt olarak görebiliyorsunuz ve karşı tarafa sizin mesajı okuduğunuz bilgisi gitmektedir. Ancak sizin takip etmediğiniz biri size mesaj göndermiş ise siz o mesajı istek olarak görürsünüz ve eğer isteği onaylamazsanız karşı tarafa okundu bilgisi gönderilmez. Bu durumda eğer sizi rahatsız eden kişi takip ettiğiniz bir kişi ise takibi bırakabilir ve karşı tarafa giden bildirimleri engelleyebilirsiniz.

Instagramda engellendiğimi nasıl anlarım adlı yazımıza da göz gezdirmenizi öneririz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir