Instagramda engellendiğimi nasıl anlarım? En ayrıntılı rehber

Son günlerde Instagram kullanıcılarının merak ettiği Instagramda engellendiğimi nasıl anlarım? sorusunun yanıtı olarak bu makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.

Sosyal medya, insanların hayatının büyük çoğunluğunu kaplarken; Instagram’ın da en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olduğunu biliyoruz. Hal böyleyken arkadaşlarımızın bizi takip etmesi veya engellemesi gerçek hayattaki dostluklara da yansımaktadır.

Peki bir dostluk biterse bunu Instagramda engellendiğimi nasıl anlarım? 🙂

Şaka bir yana engellendiğinizi anlamanın birçok yolu mevcuttur. Lütfen makalemizi okumaya devam edin.

Instagram bu kadar popüler bir uygulama haline geldikten sonra akıllarda pek çok soru oluşmuştur. Kimler bana geri takip atmıyor? Kimler bana engel attı? gibi bu liste uzayıp gider. Bu yazıda sizlere anlatacağımız konu ise Instagramda beni engelleyenleri nasıl görebilirim? sorusunun cevabı olacaktır.

Instagram engelleyenleri görme noktasında bir takım programlar mevcuttur. Fakat bu uygulamalara Instagram şifrenizi girmeniz gerekiyor ve bu da oldukça riskli bir durum. Bu yüzden manuel yöntemler ile Instagramdan sizi engelleyenleri bulmayı sizlere anlatacağız.

Instagram beni engelleyenler konusundaki bu kişileri bulma yöntemlerini anlatmadan önce sizleri uyarmam gereken birkaç konu var. Yöntemleri takip ettiğinizde sizi engellemiş olarak gördüğünüz kişiler hesaplarını kapatmış, dondurmuş veya hesapları Instagram tarafından kapatılmış olabilir. Unutmayın, Instagramda sizi engelleyenleri bulmanız sadece tahminlere dayalıdır.

  • İlk olarak bilmeniz gereken şey; eğer biri sizi engellediyse arama sonuçlarında çıkmaya devam edecektir. Instagramda engellendiğinizi anlamak için bu yöntemi tercih etmenizi önermeyiz.
  • Bir kişi sizi engellediyse profiline dikkatlice göz atabilirsiniz. Profilinde diğer profillerden farklı gözüken bazı şeyler olabilir.
  • Biri sizi engellediyse profilinde takip et butonu yoksa veya olsa da takip et butonuna bastığınızda takip edemeyeceğinizi görürseniz bu kişi çok büyük ihtimal sizi engelledi demektedir. Engellendiğinizi anlamanın en garantili yolu bu yöntemdir.
  • Adı ve profil resminin yanında gönderi sayısı gözüküp gönderiler kısmında hiçbir gönderi olmazsa bu durum yine bu kişinin sizi engellediğine dair bir ipucudur.
  • Bu biraz riskli bir yöntem olsa da sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin fotoğrafına yorum yazabilirsiniz. Eğer yorum yazarken her hangi bir hata ile karşılaşır ve yorum yapamazsanız o kişi sizi engellemiş demektir.
  • Eğer bir kişi sizi engellediyse o kişinin takip ettiklerini veya o kişiyi takip edenleri göremeyebilirsiniz.
  • Bir kullanıcı sizi engellediyse keşfet bölümünde hiçbir resmi çıkmaz.
  • Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin kullanıcı adını arattığınızda Hiçbir Sonuç Bulunamadı; yazısı ile karşılaşırsınız. Bu yöntem de garantili yöntemlerimiz arasındadır.

Yukarıda da belirttiğim gibi bu yöntemler o kişinin sizi engellediğine dair kesin bir kanıt sunmasa da engellendiğinize dair bazı işaretler verir. Eğer hesabın varlığını ispatlamak istiyorsanız oluşturacağınız bir fake (çakma) Instagram hesabı ile o hesabın varlığını doğrulayabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir