İnstagram Şuan Aktif Özelliği Nasıl Kapatılır?

Dünya üzerinde en fazla kullanılan uygulamaların başında instagram yer alıyor. Instagram’ın dünya çapında milyonlarca takipçisi ve kullanıcısı bulunmaktadır.

Instagram’ın dünya çapında bu kadar kullanılmasının sebebi de kullanıcı için pratik özelliklerinin fazla olmasıdır. Instagram hesapları ile kullanılabilen özellikler arasında arkadaş takibi; fotoğraf ve video paylaşımı gibi özellikler bulunmaktadır. Ayrıca Instagram üzerinden mesajlaşabilir ve günlük yaşantınıza dair hikâyeler de paylaşabilirsiniz. Instagram uygulaması, her geçen gün birden fazla kullanıcıya sahip olmaya devam ediyor. Bununla birlikte uygulama sürekli yenileniyor ve güncelleniyor.

Instagram uygulaması, en fazla beklenilen ve istenen aktif özelliğini getirmiştir. Kullanıcılar birbirlerinin ne zaman aktif olduğunu ve son görülmelerini de görebilirler. Bu, birçok kullanıcı için sorun haline gelmiştir. Bazı kullanıcılar tarafından iyi bir özellik olsa da, bazı kullanıcılar tarafından beğenilmemektedir. Bu özellikle kullanıcılar mesajlaştıkları kişilerin çevrimiçi olup olmadığını görebilirler. Ayrıca şu an aktif özelliğinin zaman aralıkları da belirtiliyor. Bu durumdan rahatsız olan birçok kullanıcı Instagram şuan aktif özelliği nasıl kapatılır? Sorusunu da haliyle çok merak etmektedir. Instagram şuan aktif özelliğini kısa ve basit yollar ile kapatabilirsiniz.

İnstagram Aktif Özelliğini Kapatma Yöntemleri

Çoğu kullanıcı Instagram uygulamasının şuan aktif özelliğinden rahatsız olmaktadır. Yenilik gelmesiyle birlikte aktif özelliğini de kapatmak mümkündür. Bunun için ilk olarak akıllı cep telefonunuzdan uygulamayı açmalısınız.

Özelliği kapatmak için ilk olarak Ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Ardından karşınıza Hareket Durumunu Göster seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklamalı ve kapalı hale getirmelisiniz. Bu seçenek üzerinden şuan aktif özelliğini kapatabilirsiniz. Şuan aktif özelliğini kapattıktan sonra takipçileriniz aktif olduğunuzu göremez. Fakat aynı şekilde sizde diğer takip ettiklerinizin aktif halini göremezsiniz. Aktif özelliğini açmak istiyorsanız yine aynı ayarları kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir