İnstagram Kaydedilenler Özelliği Nedir?

Instagram, dünyada en fazla kullanılan ve oldukça popüler olan bir uygulamadır. Uygulama üzerinden fotoğraf, video ve hikâye paylaşılmaktadır. Ayrıca uygulama kullanıcıları bu uygulama üzerinden birbirini takip etmektedir.

Instagram uygulaması her geçen gün daha fazla kullanıcıya sahip olurken, bir o kadar da özelliklerini daha da arttırmaktadır. Instagram, sürekli olarak güncellenmekte ve uygulamaya her an yenilikler katılmaktadır. Uygulamanın bu özellikleri oldukça beğenilmekte ve daha fazla kullanıcıya erişim sağlanabilmektedir.

İnstagram’da kaydedilme özelliğide bulunmaktadır. Kullanıcıların merak ettiği konulardan biri ınstagram kaydedilenler özelliği nedir? sorusudur. Bu özellik, kullanıcıların beğendiği fotoğrafları ve videoları tekrardan görebilmeleri için sağlanan bir özelliktir. Beğendiğiniz fotoğrafları ve videoları kaydedebilirsiniz.

Instagram Uygulamasında Gönderi Kaydetme

Instagram’da kaydetme özelliği oldukça beğenilmektedir. Bu özellik gelmeden önce kullanıcılar beğendikleri fotoğrafları ve videoları tekrardan görebilmeleri için sayfaya bağlanmaları gerekiyordu. Bazı kullanıcılar beğendikleri gönderileri ekran görüntüsü alıyordu ve mesaj kutusunda direkt olarak gönderiliyordu. Bu ve bunun gibi durumlar zaman kaybına neden oluyordu.

Ayrıca, telefonun hafızası doluyor ve mesaj kutusunun da gereksiz dolmasına sebep olmaktaydı. Instagram, gönderi kaydetme özelliğiyle kullanıcılara daha fazla avantaj ve kolaylık sağlamıştır. Kaydedilenler özelliği, fotoğrafların veya videoların altında işaretleme simgesi olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Beğendiğiniz gönderileri bu işarete tıklayarak kaydedebilirsiniz. Kaydedilenler özelliğinde bir diğer avantaj ise, koleksiyon oluşturulmasıdır. Kaydettiğiniz gönderileri koleksiyon yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman da bu koleksiyonu silebilirsiniz. Böylelikle de bir kaç işlem ile verilere kolayca ulaşım sağlanmaktadır.

Instagram kaydedilenler özelliği sadece kişiye aittir. Bir başkası sizin Instagram’da kaydettiğinizi göremez. Bu gizlilik koşulları sayesinde de gönderileri rahatlıkla kaydedebilir ve kendinize koleksiyon oluşturabilirsiniz. Bu durum kullanıcılar için oldukça avantajlıdır. Böylelikle profil sahiplerine bildirim gönderilmez. Oluşturulan koleksiyon sayesinde kullanıcılar daha keyifli vakit geçirmektedir. Ayrıca, kullanıcılar bu koleksiyonu istediği arkadaşı ile paylaşabilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir