Instagram Canlı Yayın Bildirimleri İptal Etme

Instagram’da birkaç yıldır var olan Instagram canlı yayın uygulaması telefonlara sık sık gönderdiği bildirimlerle çok can sıkıcı olabiliyor. Bu canlı yayın özelliği Instagram’da ayrıntı bir durum olduğu için bildirim kapatma işlemini herkes kolayca yapamıyor. Bu sebeple kısa ve kolay bir şekilde kapatmanın ve bu rahatsızlığı gidermenin yolunu bu yazıda paylaşacağım. İlk zamanlarda her ne kadar bu yeni özellik beğenilip canlı yayın yapanların sayısı artsa da günümüzde her şeyin hevesi pek çabuk geçtiği için bu bildirimleri ekranda görmek pek çok kullanıcıya rahatsızlık verdi. Genellikle x kişisi canlı yayında şeklinde hepimiz telefonlarımızda canlı yayın bildirimlerini görüyoruz. Kısaca sorunumuza gelirsek, instagram canlı yayın bildirimleri iptal etme nasıl yapılacak?

Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapama

Aslında instagram canlı yayın bildirimleri kapatma işlemi için izlenilecek adımlar basit olmakla birlikte  herkesin yapabileceği şekilde yönlendirmelerle bu işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Bu adımlara eksiksiz uyduğunuz takdirde instagram canlı yayın bildirimleri kapatma işlemini gerçekleştirebilecek ve bu bildirimleri  görmeyeceksiniz ve bu bildirimleri Instagram anasayfasını açınca üstte yer alacak.

Bildirimleri kapattığınız takdirde sadece yayının başladığından haberdar olamıyorsunuz fakat yirmi dört saat süre boyunca yine yayını izleyebilirsiniz. Aktif olarak katılmak yani yorum yapmak mümkün olmasa da yayın orada bir gün kalıyor.

Bildirimleri Kapatmak İçin İzlenilmesi Gereken Adımlar

İşleme başlamak için ilk olarak Instagram uygulamasını telefonunuzdan açmanız gerekiyor.

  • Sağ üst kısımda ayarlar bölümü olacak, oraya girin.
  • Bir menü açılınca orada bildirim ayarlarını bulun ve tıklayın.
  • Bildirim ayarlarında canlı yayın bölümünü bulmanızı isteyeceğim.
  • Bulduktan sonra kapalı konumu işaretleyin.

İşlemleri yaparken herhangi bir basamağı atlamadığınız takdirde, artık Instagram’dan canlı yayınlarla ilgili gelen  bildirimleri görmek zorunda kalmayacaksınız.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir