Google Reklamları Nasıl Engellenir?

Hepimizin bildiği gibi; teknolojiyi en yoğun biçimde kullanan sektörlerin en başında, reklam sektörü geliyor. Eskiden sadece duraklardaki reklam panolarında ya da televizyonlarda gördüğümüz veya radyolarda dinlediğimiz reklamlar, artık günümüzde internet ortamında da karşımıza çıkmaya başladı. Ve bu durum gün geçtikçe yaygınlaşmaya başladı. Bir ürünün, kişiye ya da firmaya ait bir sitenin, bir mekânın ve daha aklımıza gelmeyen pek çok şeyin, farklı şekillerde reklamını yapmak mümkündür.

Çünkü reklam; tanıtım konusunda en etkili mecralardan birisi. Ziyaret ettiğimiz internet sitelerinin de birçoğunda reklamlar karşımıza çıkıyor.

Fakat bu işin bazen istenmeyen tarafları da olabiliyor. Örneğin bazı insanlar, bir internet sitesini ziyaret ettiklerinde, sürekli olarak karşısına reklam çıkmasından hoşlanmayabilir. Peki, bunu engellemek için ne yapmak gerekiyor, yani başka bir deyişle google reklamları nasıl engellenir?

Google Arama Motorunda Reklam Engelleme

Hem ülkemizde, hem de dünyada en çok kullanılan arama motorlarından birisi de Google’dır. Burada karşımıza çıkan reklamları engellemek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır;

  1.  İlk önce masa üstündeki linkin yanında yer alan aşağı ok simgesini tıklayın. İşlemi mobil cihaz üzerinden yapmak için ise, reklam grubunun yanındaki simgeye tıklamalısınız.
  2. Daha sonra Neden bu reklam sayfası butonuna tıklayın.
  3. Son adım olarak; Bu reklam vereni engelle; butonuna dokunarak işlemi tamamlamak gerekir.

YouTube Arama Motorunda Reklam Engelleme

YouTube üzerinde ki reklamları engellemek için yapılması gerekenler ise şunlardır:

  1. İlk önce bir reklamın üstündeki çarpı simgesine tıklayın
  2. Daha sonra bu reklamı gösterme butonuna tıklayın.

Gmail’de Reklam Engelleme

  1. İlk olarak reklamın yanında yer alan simgeye tıklayın
  2. Daha sonra karşınıza çıkan pencerede “Benzer reklamları denetle“; butonuna tıklayın.
  3. Son olarak bu reklam vereni engelle sekmesini tıklayın.

 

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir