Google Chrome’da Dosya İndirme Hızı Nasıl Ayarlanır?

İnternet kullanan her kullanıcı, internet üzerinden mutlaka bir şeyler indirmek isterler. Gerek ihtiyaçları için önemli dosyalar gerekse keyifli zaman geçirmek için bazı alternatif şeyleri indirmek istemektedirler. Ancak internet üzerinde yaşanan bazı indirme problemleri, internet kullanıcılarını stres ve bunalıma sokmaktadır. İnternet kullanmak kullanıcılar için işkence haline gelmektedir. İndirme hızının yavaş olması, internet üzerinden indirme yaparken bilgisayarın donma sorunu en büyük sıkıntılar arasındadır. Chrome uygulamasının da indirme hızıyla ilgili bazı sorunları bulunmaktadır. Kullanıcıların akıllarına takılan en önemli soru google chromeda dosya indirme hızı nasıl ayarlanır sorusudur.

İndirme Hızı Yükseltmek İçin Alternatif Öneriler

Her internet tarayıcısı uygulamaları kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda bir şeyler indirebilmesi ve kullanıcıların karşı karşıya kalabileceği zararlı içerikleri tarayıp engellemek için çeşitli indirme yöneticileri geliştirmişlerdir. Kullanıcılar bu yöneticileri Internet Download Manager gibi uygulamalarla kıyasladıklarında, tarayıcılarda bulunan yöneticileri basit bulmaktadırlar. Örneğin; Firefox’ta olumsuz sonuçlanan bir indirmeyi iptal etmek yerine yeniden başlatma imkânı kullanıcılara sunulmaktadır. Ancak Chrome’da bu özellik bulunmamaktadır. Chrome tarayıcısını kullanmak isteyen internet kullanıcıları, geliştirici ayarlar üzerinden bir kaç değişim yaptıktan sonra indirme hızını değiştirebilmektedirler.

Google Chrome’da Dosya İndirme Hızı Ayarlamak

İndirme hızıyla ilgili değişim yapmak isteyen internet kullanıcıları öncelikle indirme hızını sınırlandırmalıdırlar. Bu sınırlandırma işlemi zararsız bir işlemdir. Bunu yapmak isteyen kullanıcılar chrome’da yeni bir hesap açmak durumundadırlar. İlk olarak yeni sekme tuşuna basarak F12’ye basmalıdırlar. F12 seçeneği geliştirici araçlar bölümünü açacaktır. Kullanıcılar buradan Network kısmını seçmelidirler. İkinci satırda sağ kısımda yer alan online seçeneğinin yanında bulunan yere tıkladıktan sonra add seçeneği seçilmelidir. Açılan ekran kısmında add custom profile seçilir ve bilgiler doldurulur. Download kısmına kullanıcılar istedikleri indirme hızını yazabilmektedirler.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir