Firefox’ta Masaüstü Bildirimleri Geçici Olarak Nasıl Engellenir?

Firefox’ta masaüstü bildirimleri geçici olarak nasıl engellenir? Engelleme konusunda tereddüt yaşayan kişilerin işlemi gerçekleştirebilmek amacı ile öğrenmek istedikleri bir konu olmaktadır.

Geçici Olarak Engelleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Firefox sayfasında sağ üst köşede yer almakta olan hamburger menüsüne girilmesi gerekmektedir. Çıkan sayfa üzerinden seçenekler kısmına giriş yapılması gerekmektedir. Çıkan sayfanın sol tarafında yer almakta olan gizlilik ve güvenlik kısmına girilmesi gerekmektedir. Açılan sayfanın biraz alt kısmına alındığı zaman orada izinler bölümü yer almaktadır. İzinler bölümünün içerisinde rahatsız etmeyin seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneğin etkinleştirilmesi durumunda web sitelerinden gelmekte olan bildirimler görülmemektedir. Bulunan bu özellik sadece geçerli olan Firefox oturumunda çalışmaktadır. Uygulamanın kapatılıp tekrardan açılması durumunda bildirimler tekrardan gelmeye devam etmektedir. Ancak kullanılmakta olan bu özellik Firefox oturumunun çalışmasında biraz sorun yaratabilmektedir.

Firefox Otomatik İndirmeler Nasıl İptal Edilmektedir?

Öncelikle Firefox sisteminin varsayılan kullanıcı olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Tarayıcı başlatıldığında ya da giriş sayfasına tıklandığı zaman Firefox hangi sayfaların gösterileceği ayarlaması gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda Firefox dosyaları indirildiği zaman ne yapılması gerektiği de ayarlanabilmektedir. Firefox performans ayarlarında da değiştirmeler meydana getirilebilmektedir. Firefox tarafından otomatik olarak indirilen dosyaların takibi de gerçekleştirilebilmektedir. Uygulama otomatik olarak indirmiş olduğu dosyaları belirtilen bir klasöre indirmektedir. Kullanılmakta olan klasör değiştirilmek istenirse gözat seçeneğinden başka dosya seçilerek başka dosyaya kaydedilmesi gerçekleştirilmiş olmaktadır. Otomatik olarak indirilmekte olan dosyaların sormadan indirilmesi istenmez ise ayarlar kısmından dosyaların indirilmesinin her zaman sorulması sağlanabilmektedir. Bu sayede otomatik olarak hiçbir indirme gerçekleştirilememektedir. İndirme işlemlerine başlanabilmesi için öncelikle onayınıza sorularak devamında indirme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Durumları sizin yönetmeniz mümkün durumda olmaktadır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir