Facebook’ta Profil Videosu Nasıl Eklenir?

Facebook, sosyal medyanın insanların hayatına ilk giren sistemdir. Çoğu kişi bilgisayarla ve telefonla dahi Facebook sayesinde tanışmıştır. Facebook insanların arkadaşları ile iletişim kurmasını sağlar. Bunun dışında kişinin kendi profilinde arkadaşları ve takipçileri ile fikirlerini paylaşmasını, fotoğraflarını eklemesini veya burada yayınlanacak video oluşturmasını sağlar. Facebookta profil videosu nasıl eklenir gibi soruları da kişilerin sorduğu görülmektedir. Profil videosu ile oldukça şık bir Facebook profili oluşturmak mümkün olmaktadır.

Profil Videosu Nedir?

Profil videosu Facebook’ta profil fotoğrafı gibi görünen bir videodur. Kişi anlık olarak yedi saniye süreli bir videoyu çekebilir veya elinde olan bir videoyu profiline profil videosu olarak ekleyebilir. Profil fotoğrafının durağan, basit görünümünden ziyade hareketli ve renkli video ile profil daha canlı hale getirilebilir. Çoğu kişi popüler kültüre uyarak dizi veya film sahnelerinden yedi saniyelik videolar çekerek de Facebook profil videosu oluşturabilir.

Facebookta profil videosu nasıl eklenir sorularına cevap bulan kişiler de kendi tarzlarında video ekleyebilmektedir.

Profil Videosu Eklemek İçin Takip Edilmesi Gereken Adımlar

Profil videosu şimdilik sadece mobil cihazlar ile oluşturulup profile eklenebilmektedir. Ekleme işleminin yapılması  için uyulması gereken belli başlı kurallar bulunmaktadır. Kişi, kendi profiline girerek güncel profil fotoğrafına dokunur. Ardından kişinin karşısına çıkan seçenekler arasından yeni profil videosunu anında çekmek için oluşturulan seçenek veya var olan güncel videoyu seçmek için oluşturulan seçeneklerden biri seçilir. Video çekildikten ya da seçildikten sonra kullan butonuna tıklanır. Bu yöntem Iphone telefonlar için geçerlidir. Andorid işletim sistemine sahip telefonlar için ise Facebook’ta profil videosu nasıl eklenir sorusuna cevap da benzer şekilde verilir. Kişi iOS işletim sistemine sahip telefonlarda yapıldığı gibi seçim yaptıktan sonra kullan yerine ileri tuşuna tıklar, video için küçük resim seçer. Ardından kullan butonuna tıklamalıdır. Burada bilinmesi gereken bir diğer konuda bu videoların herkese açık olduğudur. Burada yayınlanacak videolar seçilirken bu durumun bilincinde olarak ona göre seçim yapılmalıdır.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir