Facebook’ta Kişileri Engelleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

Popüler sosyal ağlardan biri olan Facebook uzun yıllardır hayatımızda yerini almaktadır. Bir süredir aktif olarak kullanılan ve ülkemizde de çok yaygın hale gelen Facebook ile birçok yeni arkadaşlıklar ve birçok sıkı arkadaşlıklar kurulmuştur. Girdiğiniz bilgiler ve resimler doğrultusunda çok eskiden tanıdığınız kişileri bile bulmanıza olanak sağlamakta ve bu anlamda çok etkili bir araç olmaktadır. Bazı durumlarda can sıkıcı hale gelebilen Facebook; istenmeyen ve rahatsızlık verici durumlarda sunduğu kişi engeli ile kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Tanımadığınız ya da sevmediğiniz size rahatsızlık veren kişileri sunduğu imkân sayesinde arkadaş listenizde olsun veya olmasın engelleyerek kurtulabilirsiniz. Facebookta kişileri engelleme ve kaldırma nasıl yapılır sorusunun cevabı Facebook yardım merkezinde uygulamalı olarak anlatılmakta olup rahatça bu işlemi yapabilirsiniz.

Facebook’ta Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Rahatsız olduğunuz ve sizi takip etmesini istemediğiniz kişi veya kişileri Facebook’ta engelleyerek rahat edebilirsiniz. Engelleme uygulamak istediğiniz kişiye uyguladığınız engel ile sizi bulmasına ve paylaşımlarınızı görmesine engel koymuş olursunuz. Engelleme yapmak için basit birkaç adım takip etmeniz yeterli olacaktır. Facebook hesabınıza giriş yaparak engelleme yapmak istediğiniz kişinin profilini görüntüleyerek profil resminin altında sağ mesaj bölümünde yer alan şikayet et/ engelle bağlantısına tıklayarak engelleme yapabilirsiniz. İsterseniz engelleme sırasında engellemek istediğiniz kişi hakkında şikâyette de bulunabilirsiniz. Çok basit bir yöntem olan engelleme yöntemi ile sosyal medya üzerinde yaşayabileceğiniz istemediğiniz durumlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Facebook’ta Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Facebook sunduğu imkânlar ile fazlaca kullanılan oldukça popüler sosyal ağlardan birisidir. Arkadaşlık kurmak ve sunduğu çeşitli oyunları oynamak için gün içerisinde pek çok kez ziyaret ettiğimiz Facebook sitesinde belirli sebepler ile daha önce engel koyduğumuz kişilerin engelini kaldırabiliriz. Bu işlem için Facebook ayarlar sayfasına giriş yaparak engelleme butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu kısımda daha önce engel koyduğunuz kişileri görebilir isterseniz bu kişilere yapmış olduğunuz engellemeyi kaldırabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir