Facebook’ta Gelişmiş Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal medyanın hayatımızdaki yeri de her geçen gün artıyor. Sosyal medya platformlarından ilk olarak Facebook hayatımıza girdi. Daha sonra onu Twitter izledi. Sonrasında İnstagram vb. siteler derken bugün hem Türkiye’de hem de dünyada yaygın olarak kullanılan birçok sosyal medya platformu mevcuttur. Bunların hepsi de birbirinden farklı içeriğe ve özelliğe sahiptir. Bu yüzden her yaştan, her kesimden kullanıcıyı bu platformlarda bulmak mümkündür. Sosyal medya hesaplarını kullanırken, dikkat etmemiz gereken bazı özellikler var elbette. Örneğin Güvenlik ayarları ve gizlilik ayarları gibi. Örneğin; kullandığımız sosyal medya hesabını, kötü niyetli birisinin çalmasını istemiyorsak güvenlik ayarlarını tam olarak yapmamız gerekir. Ya da hesabında özel içeriğe sahip bazı fotoğrafları bulunan bir kişinin, gizlilik ayarlarına dikkat etmesi gerekir. Peki ya bildirim ayarları? Facebook’ta gelişmiş bildirim ayarları nasıl yapılır?

Bildirim ayarları bilgisayardan ve telefondan olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilir.

Telefondan Bildirim Ayarı Yapma

Sosyal medyanın en çok kullanıldığı yöntemlerden birisi de cep telefonları. Facebook’ta gelişmiş bildirim ayarları nasıl yapılır? Bu ayarları telefondan yapmak için; ilk önce Facebook uygulamasını açıp, daha sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan ve üst üste üç çizgi olan simgeyi tıklayın. Açılan ekranda, aşağıya doğru inerek bildirim ayarları menüsüne gelin. Bildirim ayarları menüsünde gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra; telefondan facebook bildirim ayarları işlemini tamamlamış olursunuz.

Bilgisayardan Bildirim Ayarı Yapma

Bildirim ayarlarını bilgisayardan yapmak için ise; Facebook hesabına giriş yaptıktan sonra; sayfanın sağ üst köşesindeki aşağı doğru ok simgesini tıklayın. Karşınıza çıkan menüden, ayarlar sayfasına yönlendirildikten sonra, açılan sayfanın sağ üst köşesinde ki bildirim ayarlarını değiştirerek, istenmeyen bildirimleri kapatabilir ve ayarları bilgisayardan bu şekilde yapmış olursunuz.

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir