Facebook’a Reklam Nasıl Verilir?

Facebook, Türkiye’de en fazla kullanılan ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan bir sosyal paylaşım sitesidir. En fazla tercih edilen sosyal paylaşım sitelerinden biri olmasından dolayı da reklam vermek oldukça internet üzerinden pazarlama yapmak isteyenler için oldukça mantıklı bir pazarlama yöntemidir. Satmak istediğiniz herhangi bir ürünü Facebook kullanıcılarına tanıtmak veya sayfanızdaki takipçilerinizi daha fazla arttırmak için kendinize belirli bir bütçe ayarlamanız yeterlidir. Bu konular söz konusu olduğu zamanda Facebooka reklam nasıl verilir? Sorusu kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Öncelikle kendinize Facebook sayfası açmalı ve bu hesaba bağlı olarak sayfa kurmalısınız. Facebook üzerinden kendinize özel sayfa açabilirsiniz. Sayfayı kurduktan sonra paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz. Reklam yapmak istediğiniz paylaşımın dikkat çekici bir görsele sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda görselin üzerindeki yazı oranı az olmalıdır.

Reklamı Öne Çıkarma

Facebook’ta yaptığınız paylaşımların ardından, gönderinin hemen altında mavi renkte bir buton çıkacaktır. Butonu tıkladıktan sonra otomatik olarak sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Bu bölümde vermek istediğiniz reklama dair bütçe ve süre seçenekleri istenecektir. İstenilen bilgileri mutlaka doldurmanız gerekiyor. Hedef kitle belirlemeniz reklamın ön planda olması açısından önemlidir. Hedef kitle belirledikten sonra sayfanızı takip eden kullanıcılara, arkadaşlarınıza ve onların arkadaşlarına reklamınız ana sayfalarında çıkacaktır. Bu işlemlerin hepsi tamamlandıktan sonra öne çıkar butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Reklam İçin Ödeme Yapma

Facebook’a reklam verdikten sonra bu reklam için ödeme yapmanız gerekiyor. Türkiye’de Facebook reklamlarında banka kartı ve kredi kartı ile ödeme işlemleri tamamlanabilmektedir. Öne çıkar butonuna tıkladıktan sonra karşınıza ödeme işlemleri hakkında bilgiler çıkacaktır. Devam butonuna tıklayarak kart bilgilerinizi yazmalısınız. Tüm işlemler yapıldıktan sonra otomatik olarak Facebook’ta reklamınız yayınlanacaktır. Kart bilgileriniz SSL şifreleme sistemleri tarafından kontrol altında tutulmaktadır. Bu yöntemler ile Facebook üzerinden kolayca reklam vererek ürünlerinizi Facebook’taki kitleye tanıtabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir