Facebook Reklamları Nasıl Engellenir?

Tüm dünya genelinde en çok kullanıcısı olan sosyal medya platformu Facebook, ticari anlamda da büyük talep görüyor. Bu uygulamadaki kullanıcı sayısı fazla olduğu için, birçok markanın ve kişinin reklamına denk gelebiliyoruz. Bu reklamlar zaman zaman çok sıklaştığı için, Facebook kullanıcılarına büyük sıkıntı yaratabiliyor. Facebook reklamları nasıl engellenir? sorusunu yönelten kullanıcılar için, reklam engelleme yollarından bahsedebiliriz.

Bu işlem için öncelikle hesabımızdaki Gizlilik menüsüne erişiyoruz. Buradan Uygulamalar ve İnternet Siteleri bölümüne girerek “Ayarları Düzenle” butonuna dokunun. Burada karşınıza duvarına yazma özelliğini içeren bir uygulama olacaktır. Bu uygulamayı kökten kaldırdığınız zaman Facebook reklamlarını engellemiş olursunuz. Ancak bu durum, sponsorlu olarak görünen reklamları hiçbir şekilde engelleyemez.

Facebook Uygulamalarının Yolladığı Reklamlar Nasıl Engellenir?

Facebook üzerinde kullanabileceğiniz birçok farklı uygulama bulunuyor. Bu uygulamaları kullandığınız zaman sizin adınıza bir başkasına reklam yollanabiliyor. Bu reklamlar sizin hiçbir şekilde haberiniz olmadan gizli şekilde gönderiliyor. Bu durumun tek nedeni, kullandığınız uygulamaları kaldırmamış olmamanızdır. Zira bu tarz uygulamalardan giden reklamları engellemenin tek yolu, uygulamaları yok etmek olacaktır. Bu işlem için öncelikle Hesap kısmına giriş yapın. Buradan sonra Uygulamalar menüsü karşınıza çıkacaktır. Burada daha önceden kullandığınız bütün Facebook uygulamaları sıralı olarak karşınıza çıkar. Sizin adınıza reklam gönderdiğini düşündüğünüz uygulamanın üzerine basarak kaldır butonuna tıklayın. Böylece söz konusu uygulama bir daha sizin adınıza reklam göndermemiş olur.

Facebook Duvarına Arkadaşlardan Gelen Reklamlar Nasıl Engellenir?

Hiçbir uygulama kullanmamanıza rağmen Facebook duvarınıza arkadaşlarınızdan gelen bazı reklamlar düşebiliyor. Bu durum, arkadaşınızın kullandığı uygulamaların spam yaymasından kaynaklanıyor. Burada uygulamayı kullanan kişi siz olmadığınız için, reklamları engelleme şansınız da olmuyor. Bu tarz durumlardan kurtulmak için Facebook duvarınızı herhangi bir paylaşıma kapalı konuma getirmek gerekiyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir