Facebook Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Arkadaş bulma platformu olarak dünyanın en ünlü siteleri arasında yer alan Facebook her ne kadar günümüzde geçmişteki popülerliğini kaybetmiş olsa da; hala birçok kişinin kullandığı bir platformdur. 1.5 milyardan fazla kullanıcıya sahip sosyal medya sitesi, kullanıcılara hesap açarken bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girmelerini istemektedir. Hesap açarken kullanıcıların adını ve bazı bilgilerini girerek kayıt oluşturması şeklinde üyelik gerçekleşirken, bazı durumlarda üye adı değiştirilmesi istenebilir. Facebook kullanıcı adı nasıl değiştirilir? Diye soran birçok kullanıcısı için birtakım bilgiler bulunmaktadır. Kullanıcı adınızı isterseniz site içerisinde ayarlar bölümünden rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Kullanıcı Adı Değiştirme Aşamaları

Bazı sebeplerle ilk etapta saçma ya da komik bir isim ile giriş yaptığınız kullanıcı adınızı kolay bir şekilde değiştirebileceğiniz sosyal medya sitesi Facebook’ta yapmanız gereken hesabınıza giriş yaparak, mavi çubuğun üzerinde yer alan ve en sağ tarafta bulunan aşağı ok tuşuna basmalısınız. Bu şekilde ayarlar kısmına giriş sağlayarak genel hesap ayarlarını bulmanız gerekmektedir. Daha sonra ise sağ sütunda kullanıcı kısmı değişikliği yapabiliyorsunuz. Yeni kullanıcı adınızı giriş yaparak, tekrar şifrenizi girerek kullanıcı adını onaylamanız gerekmektedir. Bu durumda dikkate etmeniz gereken kullanıcı adı oluştururken bir daha değiştirmek için 90 gün bekleme süresi bulunmaktadır. Tekrar değiştirme yapmak için bu süreyi beklemek zorundasınız.

Sayfa Kullanıcı Adı Değiştirme

Facebook sitesinde bir sayfanın adını değiştirmek istiyorsanız sayfanın yöneticisi olmanız gerekmektedir. Yönetici iseniz, sayfanın sol tarafında hakkında kısmını tıklayarak mevcut sayfa kullanıcı adını düzenle sekmesine tıklayınız. Yeni kullanıcı adını giriş yaparak kullanıcı adını oluştura tıklayın ve işlemi bitirin. Kullanıcı adı seçerken size özgü ve kolay bir ad seçmeye özen gösterin. Aynı kullanıcı isimli sayfalar için uyarı alabilir ve farklı bir isim oluşturmanız istenebilir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir