En Uygun SEO Ayarı Nasıl Yapılır?

Bir internet sitesi kurmak, bu sitenin kuruluş aşaması ile birlikte yayında kaldığı süre boyunca SEO düzenlemelerinin yapılması ve devam ettirilmesi demektir. En uygun SEO ayarı nasıl yapılır? sorusunun cevabı olarak bir kaç basit adımı takip ederek site kurucularının uygulayabileceği işlemleri takip etmek olduğu açıktır. Elbette ki SEO’nun dinamik bir süreç olduğunu da unutmamak gerekir. Ancak yine de internet sitesini kurduktan sonra yapılabilecek basit ayarlarla sitenizin arama motorları tarafından daha kolay tespit edilmesini sağlayabilirsiniz.

URL Adı Ayarı

URL bir web sitesinin adres satırında yazan kısım olarak bilinir. Web sitesi sahibinin URL seçiminde belirli rakamlar üzerinden tercih yapması SEO ayarlarında istenmeyen bir durum olarak aranılan kelimenin bulunmamasına neden olur. Bu sebeple site içerisinde var olan anahtar kelimelerin SEO ayarı sırasında tercih edilmesi ve bu kelimelerin ilgili sayfanın URL adres satırında yer alması SEO açısından olmazsa olmaz bir durumdur.

Görsel Ayarı

Web sitesini ziyaret edecek kullanıcıyı sitenizde uzun süre tutmak oldukça önemlidir. SEO açısından gerekli olan bu durum için site içerisinde sitenin hizmet alanı ile ilgili belirli görseller koymak, bu görsellerin kalitesinin yüksek olması ve ilgi çekici olması gibi bir çok etmene bağlı olduğu görülür. Görselleri anahtar kelimelerle birlikte isimlendirmek de SEO ayarları açısından önemli bir durum olup kullanıcının bu görsel üzerinden arama yapması esnasında web sitesinin karşısına çıkmasını sağlar.

Tag Ayarı

Web sitesinin arama motorları üzerinde en üst sıraya çıkabilmesi için kullandığı tag kelimeleri de oldukça önemlidir. SEO ayarları içerisinde verilen bu tag kullanımının belirli bir sınırlandırma içerisinde olmasından ötürü site sahibinin bu kelimeleri seçerken çarpıcı ve ilgi çekici şekilde bir seçimde bulunması gerekir. Ayarlar esnasında tag kısmına yazılacak olan kelimelerin arama motorlarında yapılan aramalarda yer alacak kelimelerden oluşması halinde üst sıralarda yer alma durumu mümkün olur.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir