Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?

İyi bir bilgisayar performansı için donanım kalitesi kadar yazılım kalitesi de oldukça önemlidir. Özellikle oyunlarda ekran kartının güncel olması, oyun performansını oldukça artırıyor. Sık olarak sorulan ekran kartı nasıl güncellenir? sorusu bir kaç adım ile yanıtlanabilecek bir soru. Ekran kartını güncellemek için ilk olarak ekran kartı çeşidinizi bilmeniz gerekiyor. Eğer ekran kartınızı bilmiyorsanız ekran kartı çeşidinizi öğrenmek adına aygıt yöneticisine girerek oradan bakabiliyorsunuz. Ekran kartınızı bulduktan sonra, nvidia, amd veya intel ekran kartınızı güncelleme işleminiz oldukça kolaylaşacak. Zira kullandığınız ekran kartının web sitesinden ilgili sürücüleri edinerek güncelleme yapmanız son derece hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bir işlem.

 

Sürücü Güncelleştirmelerinin Önemi

Güncel bir ekran kartı sürücüsü oyunlardan en iyi performansı almanızı sağlar. Ekran kartı dışındaki sürücülerinde güncel olması bilgisayar performansı açısından oldukça önemlidir. Güncel bir sürücü, donanımdan en iyi kaliteyi almak açısından oldukça önemli bir yer tutuyor.

Driver Booster İle Otomatik Güncelleme

 

Manuel olarak ekran kartını güncellemek ilgili ekran kartının web sitesinden yapılabilen bir işlem ancak. Sürekli yenilenen oyun dinamikleri ekran kartının güncelleme işlemlerinin sürekli olarak kontrolünü gerektiriyor. Driver booster ise, ekran kartı sürücülerini kontrol eder ve güncelleme çıktığı anda ekran kartınızı günceller. Bu sayede kullanıcılar sürekli olarak güncel bir ekran kartı sürücüsüne sahip oldukları için oyunlardaki performansları da ekran kartının donanım kalitesinin sunduğu en iyi ayarlarda olması durumuna kavuşurlar. Driver booster yalnızca ekran kartını değil bilgisayarda ki bütün sürücüleri inceliyor ve ihtiyaç halinde anında güncelliyor. Özellikle yeni format atılan bilgisayarlarda kullanılması gereken bir bilgisayar programı olan driver booster, sürücü güncelleme ve yükleme işlemleri için oldukça cezbedici bir program.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir