Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Kripto para birimi şeklinde kodlandığı için, satın alma alternatifleri konusunda kullanıcılarına ekstra gizlilik  sağlayan Bitcoin para biriminde; kullanıcıların satın alma işlemi gerçekleştirebilmeleri, Bitcoin hesabına sahip olmaları ile mümkün oluyor. Bitcoin resmi internet sitesi üzerinden ya da hesap açmaya yetkili aracı kurumlar üzerinden başlatılabilen hesap açma işlemlerinde; kullanıcılardan satın alma işlemine kadar, ücret talep edilmiyor. Bitcoin para birimine yatırım yapma kararı alan kullanıcılar ise; Bitcoin nasıl satın alınır? soruları için, Bitcoin hesaplarına ekledikleri kredi kartlarını ya da vadesiz hesaplarını kullanabiliyor.

Kredi Kartı ile Bitcoin Satın Alma

Hesap açma işlemlerinin ardından, kişisel hesap bilgilerine ödeme aracı olarak kredi kartı ekleyen Bitcoin kullanıcıları; günlük kur değerleri üzerinden, Bitcoin satın alma işlemi gerçekleştirebiliyor. 3D Secure ya da direkt satın alma seçenekleri için, Bitcoin genel kurallarına uygunluk şartı aranan kredi kartı ile Bitcoin satın alma işlemlerinde; ilk satın alma işleminin, 3D Secure güvenlik sistemi ile tamamlanması gerekiyor. Sonrasında; direkt satın alma seçeneğinin de aktif hale geldiği Bitcoin satın alma işlemlerinde, kullanıcıların çok yüksek olmayan bir  işlem ücreti ödemeleri gerekiyor

Vadesiz Hesap ile Bitcoin Satın Alma

Kısa vadeli kazanç stratejisi uygulayan Bitcoin kullanıcıları tarafından tercih edilen vadesiz hesap ile Bitcoin satın alma işlemlerinde; kullanıcıların vadesiz hesaplarının, doğrulanmış olması şartı aranmıyor. Kendilerine ait olmayan hesaplar üzerinde de satın alma işlemi gerçekleştirebilen kullanıcılar; 21 milyon üst limitine kadar, Bitcoin satın alabiliyor. Banka hesaplarının tamamının aktif olarak kullanılabildiği Bitcoin satın alma işlemlerinde; yatırım limiti konusunda sınırlama uygulayan bankalar için, EFT yöntemi de işlem ücretinin satın alma ücretine ek olarak (bankaların belirlediği standart EFT ücreti ödenmesi gerekiyor) ödeme yapılarak kullanılması gerekiyor.

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir