Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

Apple Music İphone, iOS kullanıcıları için büyük önem taşıyor. Aranan ve dinlemek istediğiniz birçok müziğin yer aldığı Apple Music, 3 ay ücretsiz deneme hakkını kullanıcılarına vererek onların mağdur olmasını engelliyor. Apple Music uygulamasında yer alan birçok müziği telefona indirmek, oradan müzikleri kontrol etmek gibi işlemler mümkün oluyor. Peki apple music uzaktan nasıl yönetilir?

Uzaktan Yönetim Nasıl Oluyor?

Öncelikle Macintosh işletim sistemi olan bir bilgisayara iTunes yüklenmesi gerekiyor. iTunes başarılı bir şekilde bilgisayara yüklendikten sonra Apple Music üyeliğinin bağlantılı olduğu hesap ile yani telefondaki Apple Kimliği ve parolası ile iTunes girişi yapılıyor. Daha sonra İphone telefona App Store’da yer alan Remote uygulamasını indirmek gerekiyor. Bu ikisi de mevcut olduktan sonra İphone’dan Remote, bilgisayardan da iTunes girişi yapılıyor. Daha sonra yüklenmiş olan remote uygulamasından aygıt ekle bölümü açılmalıdır. Bu bölüm açıldıktan sonra iTunes üzerinde Remote’un açıldığına dair uyarı tarafınıza iletilecektir. Gelen bu uyarı butonuna, yani Remote butonuna tıkladıktan sonra telefona gelen ekran kodunu iTunes’a girmelisiniz. Dört rakamdan oluşan bu kod iTunes’a girildikten sonra telefonunuz ile bilgisayarınız arasındaki bağlantı sağlanmış oluyor.

İphone Uzaktan Bağlandıktan Sonra Ne Yapılır?

Bütün işlemleri doğru şekilde yaptıktan sonra hızlıca gerçekleşen olan bu uzaktan bağlantı ile telefonda birçok işlemi yapmak mümkün olmaktadır. Telefon içerisindeki Apple müzik uygulamasında yer alan müziklere liste oluşturmak, buraya yeni müzikler eklemek, buradaki müzikleri açıp dinlemek ve bu müzikleri farklı kategorilere koymak gibi işlemler yapılabilen işlemlerin en başta gelenleri olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Bunların yanı sıra müziklerin ve telefonun kapasitelerini görmek, ona göre ayarlamalar yapmak da mümkün oluyor. Telefonda yer alan içeriklere uzaktan bağlantı sayesinde daha fazla hakim olunabiliyor. Müzikleri kolay bir şekilde düzenleyebilmek Apple cihaza uzaktan bağlanmanın en önemli avantajlarından biri olarak gözüküyor. İstenildiği gibi müzik arşivi yapılabiliyor olması da bir diğer dikkat çekici fayda.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir