App Store’dan Nasıl Para İadesi Alınır?

Apple akıllı cihazları için, uygulamaların deneme sürümlerini tercih eden kullanıcılar; ücretsiz uygulamaları beğendikleri takdirde, aylık kullanım ücreti ödemek zorunda kalabiliyor. Bazı programlar için uygulama prosedürleri farklı olduğundan, ücretsiz deneme süresi bittikten sonra; kullanıcıların Apple hesabına kayıtlı bankamatik ya da kredi kartlarından, otomatik uygulama ücreti tahsil edilebiliyor. Uygulama kullanım şartlarında yer alan bu ücret politikasını, uygulama indirme aşamasında kabul eden kullanıcılar ise; hesaplarında ya da kredi kartlarında bir hareketlilik olduğunda, ödemenin nedenini sorgulayabiliyor. Bu gibi durumlarda, sehven bir hata yapıldığını düşünen kullanıcılar; Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek, uygulama için kendilerinden alınan tutarların iadesini talep edebiliyor. Konu ile ilgili bilgisi olmayan kullanıcıların, App Store’dan nasıl para iadesi alınır? araştırması yaparak iletişime geçebildikleri Apple müşteri hizmetleriyle iletişime geçilmesi, ödemenin belirlenmesi ve para iadesi işlemlerinin sırasıyla tamamlanması gerekiyor.

App Store Ödemenin Belirlenmesi

Apple müşteri hizmetleri ile iletişime geçen Apple kullanıcıları; ödeme tutarlarını ve tarihini müşteri hizmetleri yetkilileri ile paylaşarak, hangi uygulama için ödeme alındığını belirleyebiliyor. Bu işlemin ardından, ödemenin kendilerinden habersiz yapıldığı konusunda şikayet talebi oluşturan kullanıcılar, Apple para iadesi birimine yönlendiriliyor.

App Store Para İadesi İşlemleri

Uygulama ücretinin kendilerine iade edilmesini talep eden Apple kullanıcıları; ödemenin tahsil edildiği kart bilgilerini müşteri hizmetleri ile paylaşarak, iade işlemlerini başlatabiliyor. Kredi kartı ve vadesiz hesap bilgilerini; güvenlik kuralları çerçevesinde müşteri hizmetleri ile paylaşan kullanıcılar, kendilerinden tahsil edilen tutarları, 1-10 iş günü içerisinde hesaplarında görebiliyor. Herhangi bir sorun olmaması durumunda, 10’ncu gün sonunda kullanıcı hesaplarına aktarılan tutarlarda; iade işlem ücreti ya da günlük kullanım ücreti gibi ek ücretler, Apple politikaları kapsamında iade tutarından düşürülebiliyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir