Android Telefondan Yeni Bir iPhone’a Veri Aktarımı Nasıl Yapılır?

Telefon modeli olarak içerisinde Android sürümü olan alternatifleri tercih eden kişiler daha sonra telefonlarını değiştirmek isteyebilirler. Android’den iPhona’;a geçecekler, geçerken de sahip oldukları verileri kaybetmek istemeyenler için veri aktarımı sağlanabilir. Bu sayede kişisel bilgiler korunmuş olur, kullanıcı kaldığı yerden telefonunu kullanmaya devam eder. Android telefondan yeni bir iPhone’a veri aktarımı nasıl yapılır sorusu kişilerin aklını kurcalar. Oldukça kolay şekilde bu aktarımı sağlamak mümkündür.

iPhone Veri Aktarımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişi en düşük model olarak iPhone 5 almış olmalı ve içerisine iOS 9 versiyonunu indirmiş olmalıdır. Telefonu kurduktan sonra Android sürümlü telefonunda WiFi’sinin açık olduğundan kişi emin olmalıdır. Her iki telefonu da güç aygıtına takmak gerekmektedir. Android telefonundaki Verileri Taşı seçeneğine dokunulması gerekmektedir. iOS’a taşı seçeneği tercih edilerek sürdür butonuna dokunulması gerekmektedir. İşlemi kabul ettikten sonra kodu bulup sağ üst köşedeki ileri butonu tercih edilir. Kod, verilerin aktarılması konusunda oldukça önemlidir. Aksi takdirde istenilen Android telefondan yeni bir iPhone’a veri aktarımı nasıl yapılır sorusuna cevap alınamaz. Veriler taşınırken mutlaka taşınacak içerikler tercih edilmelidir. Yükleme tamamlandıktan sonra son kontroller de yapılır. Kişi iOS sürümlü yeni telefonunda istediği gibi bilgilerini kullanabilir.

Android telefonunuzdan iPhone’a taşıma esnasında geçirilen veriler hangileridir?

Android telefondan yeni bir iPhone’a veri aktarımı nasıl yapılır, taşınırken hangi bilgiler geçiş yapar gibi durumlar kişilerin aklında soru işareti oluşturur. Veri aktarımı yapılırken Android’den hangi bilgilerin geçiş yapacağı tercih edilir. Bunların içerisinde kişiler, kamera videoları ve fotoğrafları, mesaj içerikleri, e-postalar, takvimler, web yer işaretleri aktarılmaktadır. Aynı zamanda Android ve iOS sisteminde yer alan uygulamalar da geçiş yapmaktadır. Bunun dışında en yeni uygulamaların indirilmesi de sağlanabilir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir