Android Telefonda IP ve MAC Adresi Nasıl Öğrenilir?

Android cihazların günümüzde çok kullanılıyor olmasından dolayı bu soru çok soruluyor. IP Adresi Ne Demektir ve Android telefonda IP adresi nasıl öğrenilir soruları çok sorulmaktadır.

Telefonların internete bağlandığı bir nokta vardır. Her telefonun birbirinden farklı kullandığı IP adresleri yer almaktadır. Bu nedenle de kişiler bağlı oldukları IP adresini farklı amaçlarla öğrenmek isteyebilirler.

MAC Adresi Ne Demektir

MAC adresi bir nevi telefonun kimlik numarası olmaktadır. Android telefon için cihazın donanımından kaynaklanan kimliği ifade etmektedir. Bu nedenle telefonlarda bulunmakta olan MAC adresi telefonda değişmeyen ve değiştirilemeyen bir adres bilgisi olmaktadır. Kişilerin bazı durumlar da öğrenmeleri gerekebilmektedir.

IP ve MAC Adresi Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

IP ve MAC adreslerinin öğrenilebilmesi için telefondan ilk olarak ayarlar kısmına girilmesi gerekmektedir. Ardından telefonun, telefon hakkında kısmına girilmesi gerekmektedir. Çıkan sayfadan durum kısmına girilerek devam edilmelidir. Açılan bilgiler kısmından telefona ait olan IP adresi ve Wi-fi MAC adresi bilgilerine ulaşılabilmektedir

 

Ayrıntılı Olarak Android Telefonda MAC Adresi Nasıl Öğrenilir?

Telefonda yer almakta olan Android ayarları sayfasına girilmesi gerekmektedir. Açılan sayfadan hakkında kısmına girilmelidir. Oradan da donanım bilgilerine girilmesi gerekmektedir. Son olarak da MAC adresini öğrenmek için açılan sayfadan Wi-fi MAC Adress yazan yerden MAC adresi öğrenilebilmektedir.

Ayrıntılı Olarak Android Telefonda IP Adresi Nasıl Öğrenilir?

Telefonda yer alan ayarlar kısmına girilmesi gerekmektedir. Ayarlar kısmından Wi-Fi seçeneğine giriş yaparak devam edilmelidir. Daha sonra bağlanılan internet bağlantısına girilmesi gerekmektedir. Açılmakta olan sayfadan IP adresi görülebilir. IP adresi bir de Wi-Fi seçeneklerine giriş yapılarak sağ üst köşede yer almakta olan menü kısmından gelişmiş kısmına girilerek giriş yapılabilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir