AirDrop Nedir? Nasıl Kullanılır?

AirDrop, Apple’ın macOS X ve iOS için sunduğu bir hizmettir. Mac OS X Lion ve iOS 7 ile sunuldu. AirDrop Nedir ve Airdrop Nasıl Kullanılır konusuna gelince Airdrop, posta veya yığın depolama aygıtları kullanmadan desteklenen Macintosh bilgisayarlar ve iOS cihazları arasında dosya aktarımına izin verir. AirDrop kullanmak için, etrafınızdaki diğer Apple cihazlarıyla kablosuz olarak fotoğraf, video, web sayfası, konum ve daha fazlasını paylaşmanıza olanak tanıyan bir özelliktir.

 AirDrop Özelliği Hangi Cihazlar İçin Kullanılıyor?

 AirDrop özelliğinin kullanabilmek için, içerik paylaşılacak cihazların iOS 7 veya daha üstü sürüm olması gerekir.

  1. iPhone 5 veya üstü,iPadler (4. nesil veya üstü)
  2. iPad miniler
  3. iPod touchlar (5. nesil)

AirDrop Özelliğinin Açılması

AirDrop özelliğinin kullanılabilmesi için önce cihazın Bluetooth ve Wi-Fi özellikleri açılmalıdır. İçerikleri kişileriniz ile paylaşabilmek için iCloud hesabına giriş yapınız. AirDrop ile içeriği kimin paylaşabileceğini bulmak için Kontrol Merkezi’ni kullanınız. Kontrol Merkezi’ni görüntüleyebilmek için ekranı aşağıya doğru kaydırınız. AirDrop’a dokununuz. Aşağıdaki seçeneklerden birine dokunun;

Kapalı (AirDrop özelliği kapalı), Yalnızca kayıtlar (Yalnızca kendi cihazınızı görebilirsiniz), Everyone (Yakınlardaki AirDrop kullanan tüm cihazlar görülebilmektedir.)

İçeriği AirDrop ile Paylaşma

Paylaşmak istenen içeriğe dokunulur. Paylaş veya Öğeye dokunun. İçeriği paylaşmak istediğiniz Airdrop kullanıcısına veya Apple cihazına dokunun. İçerik paylaşılması başladığı anda alıcı cihaz bir uyarı alır ve kabul düğmesini tıklayarak içerik paylaşılır. Önemli Not: Yalnızca kişilerinizi paylaşıyorsanız ve sizin yakınınızda bir kullanıcı bulunmuyorsa, iki cihazında aynı anda iCloud hesaplarına giriş yapılma deneyin. Hâlâ yakındaki kullanıcı bulunamıyorsanız, AirDrop’u herkesin göreceği gibi ayarlamayı deneyin.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir